21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Karataş: “28 günde 47 kadın öldürüldü”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Yatağan Şube Başkanı Sevgi Karataş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaparak, kadınlara şiddet uygulayanlara ceza indiriminin önlenmesini talep etti.

13 Mart 2018 Salı 15:06
Bu haber 497 kez okundu
Karataş: “28 günde 47 kadın öldürüldü”

 Cumhuriyet Kadınları Derneği Yatağan Şube Başkanı Sevgi Karataş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Karataş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler eşliğinde kutlanan, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğunu niteleyen özel bir gündür. Tarihi dönemlere bakıldığı zaman kadınlar gerçek bir birey olmanın siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda eşitliğe kavuşmanın mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürdüğü görülmektedir. Ülkemizde ise kadınlarımız hala var oluş mücadelesi vermektedir. Bu gün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü buruk olarak kutlamaktayız. Kamuoyunun bildiği gibi ülkemizde kadına şiddet devam etmektedir, 28 günde 47 kadını çeşitli sebepler bahane edilip öldürülmesi en acı örneklerden birisidir. Bizler bizi yönetenlerden kadın ve çocuklara olan şiddetin önlenmesini, kadın ve çocuklara şiddet uygulayanlara ceza indiriminin önlenmesini talep etmekteyiz. Güzel bir dünyada kadın olarak yaşamak için mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.
Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV