Kardeş okullardan Gökpınar İlkokulu’na ziyaret

Muğla Valiliği tarafından hazırlanan “Bilge hareketi” kapsamında başlatılan “Kardeş okul” projesi çerçevesinde, Yatağan METEM ve Bencik Ortaokulu, Gökpınar İlkokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette, öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

Kardeş okullardan Gökpınar İlkokulu’na ziyaret
 Muğla Valiliği önderliğinde Muğla’daki okullar arasındaki ilişkilerin arttırılmasına yönelik başlatılan “Kardeş okul” projesi kapsamında, Yatağan METEM ve Bencik Ortaokulu, kardeş okulları olan Gökpınar İlkokulu’nu ziyaret etti.

METEM Müdürü Erdoğan Pay, Bencik Ortaokulu Müdürü İsmet Demirel, okul müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan heyet, Gökpınar İlkokulu Müdürü Hüseyin Koç, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

Pay, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, yapılan protokolle Gökpınar İlkokulu’yla kardeş okul olduklarını ve protokol çerçevesinde çalışmalarda işbirliği yaptıklarını söyledi. Pay, yaptığı konuşmada, “Okulumuz, imkânlar dâhilinde sadece kardeş okullarımızın değil, tüm okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdır. Okullarımızdaki mobilya, ahşap, metal ve elektronik konularda, arıza ve eksiklikleri gidermek için elimizden geleni yapabiliriz” ifadelerinde bulundu.

Gökpınar İlkokulu’na spor malzemesi desteğinde bulunan Bencik Ortaokulu’nun Müdürü Demirel ise, “Okulumuzun spor faaliyetlerindeki başarısının başka okullara da örnek olabilmesi için, tecrübelerimizi paylaşabiliriz. Ayrıca idari anlamdaki işbirliğiyle, öğrencilere daha iyi bir eğitim verilmesini sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

Gökpınar İlkokulu Müdürü Koç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, desteklerinden dolayı METEM ve Bencik Ortaokulu yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından METEM Anaokulu Bölüm Şefi Nur Aydoğdu, anaokulu öğretmenleri ve öğrenciler tarafından Gökpınar İlkokulu Anasınıfı öğrencilerine hediyeler dağıtıldı ve beraber kahvaltı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68