‘Kariyer Günleri, Soner Gül İle Başladı

‘Kariyer Günleri, Soner Gül İle Başladı

‘Kariyer Günleri, Soner Gül İle Başladı

Yatağan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, düzenlemiş olduğu ‘Kariyer Günleri, projesiyle YGS,ye hazırlanan öğrencilere meslek ve bölüm seçiminde yardımcı olacak.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ‘Kariyer Günleri, proje, dün resmen başladı. Projenin ilk gününün konuğu Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül idi.

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu,nda düzenlenen proje, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, ilçemizdeki okulların idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

1 Mart 2012 - 1 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak olan projenin ilki olan dünkü söyleşi, saat 10.00,da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı,nın okunmasıyla başladı. Projenin açılış konuşmasını yapan Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz; “öğrencilerimize daha kaliteli hizmette bulunmak ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak adına bir takım projeler geliştiriyoruz. Bunlar; ‘Başarıya Giden Yol,, ‘Her Okul Bir Marka, ve bugün başlatmış olduğumuz ‘Kariyer Günleri, projeleriyle öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Bu projenin hayata geçmesinde ve projeye konuk olarak destekte bulunan başta, Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven, Cumhuriyet Başsavcımız Soner Gül,e ve tüm idari amirlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize ve tüm milli eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ardından söz alan Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “sadece ilçemizde değil, ilimizde ilk defa böyle bir proje düzenleniyor. Bütün kurum amirleri ve idarecileriyle görüşerek, siz değerli öğrenci arkadaşlarımızla söyleşilerde bulunmalarını sağlayacağız. Bu projenin, öğrencilerin geleceklerini planlaması noktasında çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Projemize destekte bulunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Proje hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Sorumlusu Abdullah Yılmaz, projenin hedeflerini ve faaliyetlerini içeren bir sunum yaptı.

Yılmaz,ın sunumunun ardından ‘Kariyer Günleri,nin ilk konuğu olan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül kürsüye çıktı ve öğrencilere kendini tanıttı. Sonrasında ise bu makama gelmeden önce hangi okullarda okuduğunu, ne gibi çalışmalarda bulunduğunu ve izlediği yol hakkında öğrencilere açıklamalarda bulundu. Mesleği hakkında olumlu veya olumsuz faktörleri anlattıktan sonra öğrencilerin sorularına geçildi. Soru-cevap şeklinde yapılan söyleşinin ardından, Soner Gül,ün; “bu etkinliğin büyük faydalar sağlayacağını düşünüyorum. Öğrencilerimiz gelecek planlamasında her türlü desteği vermeye hazırız. Bugün beni buraya davet etmenizden ve dinlemenizden dolayı teşekkür ederim. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuşmasıyla etkinlik sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68