Katrancı, Kapubağ ve Yava yollarında kritik 39 gün!

Yıllardır Yatağanlıların en ciddi şikayet konularından biri olan yol sorununa çözüm için Katrancı, Kapubağ ve Yava yollarının ihalesi yapılacak.

Katrancı, Kapubağ ve Yava yollarında kritik 39 gün!
 Her gün çok sayıda vatandaşın kullandığı, fakat özellikle ağır tonajlı kamyon ve TIR’larla standartların altına düşen Katrancı-Gökgedik-Turgut Yolu, Bozarmut-Bozüyük-Kapubağ Yolu, Taşkesik-Yava (Dipsiz) yolları, bu yolları kullanan vatandaşların tepkisine neden oluyordu.

Yollarda oluşan büyük çukurların kış aylarında suyla dolması nedeniyle büyük bir tehlike oluşturan Katrancı, Kapubağ ve Yava yollarının sağlıklı bir hale getirilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yollara temel malzemesi ile kaplama yapılması işinin ihalesinin yapılmasına karar verildi.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca yapılacak olan ihale, Katrancı-Gökgedik-Turgut Yolu, Bozarmut-Bozüyük-Kapubağ Yolu, Taşkesik-Yava (Dipsiz) yollarını kapsıyor.

25 Temmuz 2014 Cuma günü saat 11.00’da Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı İhale Odası’nda yapılacak ihalenin ardından 5 gün içerisinde ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminin ardından 25 takvim günü içerisinde de işin tamamlanması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre, ihaleyle ilgili sürecin tamamlanmasıyla birlikte en geç 25 Ağustos 2014 tarihinde ihaleyle ilgili iş tamamlanarak, Yatağanlıların hizmetine sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2014, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
CANIM
CANIM - 7 yıl Önce

i̇yi̇ de kavak köyünden i̇ti̇baren elmacik , kadiköy, mesken, yukariyayla köyleri̇ni̇n yollarida berbat bi̇r yetki̇li̇ görmüyormu bu yollari hem dar hemde bozuk yollar

a. a
a. a - 7 yıl Önce

Evet bence de o yollar çok kötü ve dar kac yıldır hic bakılmıyor. Yetkililer duyun sesimizi

a. a
a. a - 7 yıl Önce

Evet bence de o yollar çok kötü ve dar kac yıldır hic bakılmıyor. Yetkililer duyun sesimizi

SIRADAKİ HABER

banner68