Kavaklıdere Belediyesi’nden Çayboyu’na dev yatırım!

Burak Alper Kuş
Kavaklıdere Belediyesi’nden Çayboyu’na dev yatırım!

Kavaklıdere Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yaptığı 700 metrekarelik kapalı alana sahip kapalı yüzme havuzu, Çayboyu Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kavaklıdere Belediye Başkanlığı tarafından Çayboyu Mahallesi’nde 700 bin liraya mal ettiği 2 bin metrekare alan üzerine 700 metrekare kapalı alan olarak inşa edilen yüzme havuzu için açılış töreni düzenlendi.

Törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Aydın Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 yıllık hayalini gerçekleştirdi

Törenin açılış konuşmasını yapan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Çayboyu Belde Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana hayali olan bir projeyi hayata geçirdiğinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Demir, Kavaklıdere ile Yatağan’ın Muğla’nın denize kıyısı olmayan ilçeler olduğunu kaydederek, “Bizim zamanımızda çaydaki suyun temiz ve bol olmasından dolayı bizler yüzmeyi çayda öğrenmiştik. Aradan geçen zaman içerisinde, suyun debisinin azalması ve kaynakların kirlenmesinden dolayı maalesef bölge gençliğinin yüzme öğrenemediğini tespit ettik. 2004 yılında hayalini kurduğumuz kapalı yüzme havuzumuzu tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

1 haftada 282 kişi kurslara başvurdu

Yüzme havuzunun 2 bin metrekare alan üzerine 700 metrekarelik kapalı alan içerisinde faaliyete geçtiğinin altını çizen Demir, “Yüzme havuzu bize 700 bin liraya mal oldu. Burayı tamamen belediyemizin öz kaynaklarıyla ve bir yere borçlanmadan yaptık. 1 Temmuz itibarıyla başlayan kurslarda 282 vatandaşımız yüzme kursu almaktadır. Haftanın 5 günü verilen kurslarının yanı sıra cumartesi günü sadece kadınlara, pazar günleri de gençlerimize yönelik kurs ve yüzme programları düzenliyoruz. Doğalgazlı tesisat sistemiyle kış döneminde de vatandaşlarımıza yüzme imkanı sağlayacağız” diye konuştu.

Sırada tenis kortun açılışı var

Demir, Kavaklıdere’nin Muğla’nın en küçük ilçesi olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu:

“Öz geliri hiç denecek kadar az olan bir belediyede, geride bıraktığımız 5 yıllık sürede 15 mahallemizde 21 sosyal tesis yaptık. Sadece bir mahallemizde yapacak yer bulamadığımızdan Çaldır Mahallemiz hariç, diğer tüm mahallelerimize gençlerimiz için halı sahalar yaptık. Gençlerimizin sportif faaliyetlerini sadece futbol olarak görmüyoruz, ilçemizdeki sportif aktiviteleri de çeşitlendirmek istiyoruz. Bu bağlamda ilçemizdeki tüm okulların bahçelerine akredit boya basketbol ve voleybol sahaları yapımlarını tamamladık. Ayrıca ilçe merkezimizdeki çim sahanın haricinde Menteşe Mahallemize FIFA standartlarına uygun suni çimli sahanın yapımını tamamladık. Şimdi tenis kortun yapımına başladık ve inşallah Kurban Bayramı’nda burayı da tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

Mete: “Halkına hizmeti suya ve ulaşıma zamdan ibaret sayan birilerine inat …”

Tesisin Kavaklıdere’ye kazandırılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Mehmet Demir başta olmak üzere herkesi kutlayan AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete de, Demir’in sınırlarını aşarak sadece ilçesine değil, diğer ilçelere hatta Aydın’ın bile ilçelerine hizmet eden biri olduğunu söyledi.

Mete, Demir’in herkese örnek bir belediye başkanı olduğunun altını çizerek, “Halkına hizmeti suya ve ulaşıma zamdan ibaret sayan birilerine inat, herhangi bir zam yapmadan, ‘gelirim eksik’ demeden, hiçbir mazeretin ardına sığınmadan Kavaklıdere Belediyesi vatandaşlarına hizmet etmeye devam ediyor. Kavaklıdere Belediyesi, yerel seçimler öncesinde Yatağan’a da örnek oldu. Yatağan’da yaşayan vatandaşlarımız, Kavaklıdere’deki bu güzel eserleri görünce onlar da iktidar partisinin imkanlarından daha rahat faydalanabilmek için sandığa o mantıkla gitmişler ve Mustafa Toksöz’ü belediye başkanı yaptılar. Şimdi Yatağanlılar da Mustafa Toksöz’den böyle hizmetler bekleyecekler. Ben de inanıyorum ki sizler de bunu yerine getireceksiniz” diye konuştu.

Kavaklıdere, birçok ilçeye örnek gösteriliyor

Yaklaşık 2,5 yıldır Yatağan Kaymakamlığı yaptığını ve bu süre zarfından zaman zaman Kavaklıdere Kaymakamlığına vekaleten baktığını kaydeden Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek de, “Görevim süresince Yatağan’da Kavaklıdere Belediyesi örnek olarak verildi. Muğla’nın birçok ilçesinde Kavaklıdere’nin projeleri örnek gösteriliyor. Bu gayreti ve çalışkanlığından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Demir ve ekibine çok teşekkür ediyorum. En çok teşekkür etmemiz gereken kişi Muğla Valisi Esengül Civelek’tir. Valimiz, Kavaklıdere ilçemizi sahip olduğu dezavantajı bertaraf etme adına daha fazla destek veriyor. Kendisine çok büyük minnet ve teşekkür borçluyuz” dedi.

Civelek: “Tesis, yüzmede iyi sporcuların yetiştirilmesine vesile olacak”

Muğla Valisi Esengül Civelek ise, Kavaklıdere’de haklı bir gururu yaşadıklarını belirterek, sevinç ve heyecan içerisinde olduklarını anlattı.

Kavaklıdere’de yapılan hizmetlerden dolayı Demir ve ekibini kutlayan Civelek, “Kavaklıdere’nin gelişmesi, kalkınması, çehresinin iyileşmesi için gerek altyapı gerekse üstyapıya ilişkin birçok projeyi başarıyla hayata geçiren, sosyal belediyecilik anlayışında sınır tanımayan değerli belediye başkanımızın, denize kıyısı olmayan ilçemize kazandırdığı kapalı yüzme havuzunun açılış töreninde bir aradayız. Yüzme havuzunu gezdim, dolaştım. Kavaklıderemize yakışan bir yüzme havuzu olmuş. Çocuklarımızın yüzme sporunu öğrenmesini, yüzmede iyi sporcular yetiştirilmesine vesile olacak, aynı zamanda çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimine katkı sağlayan olan yüzme havuzumuz, ilçemize, bölgemize, ilimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56