Kavaklıdere Jandarmasından koronavirüsle mücadeleye farkındalık etkinliği

Kavaklıdere Jandarma Komutanlığı, tüm dünyada etkili olduğu gibi Kavaklıdere’de etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye farkındalık katmak için “Maske ile hayatta kal” projesi başlattı. Projeyle, üzerinde jandarma, maske ile hayatta kal yazan ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın logosu bulunan maskeler, vatandaşlara dağıtıldı.

Kavaklıdere Jandarmasından koronavirüsle mücadeleye farkındalık etkinliği

Kavaklıdere Jandarma Komutanlığı, ilçedeki vatandaşların kontrollü sosyal hayat döneminde koronavirüs salgınından en az şekilde etkilenmesi için, alınan tedbirlerin en üst seviyeye çıkarılması, vatandaşlarda toplumsal farkındalık oluşturarak hastalık yayılma hızının yavaşlatılması ve ölüm oranlarının en aza indirilmesini amaçlayan projelere imza atıyor.

Bu kapsamda, Kavaklıdere Kaymakamlığı’nın himayesinde, Kavaklıdere Jandarma Komutanlığınca ve Kavaklıdere Belediyesi’nin katkılarıyla “Maske ile hayatta kal” projesi başlatıldı.

Projenin tanıtımı, Kavaklıdere Belediyesi meydanında gerçekleştirildi. Buradaki etkinliğe, Kavaklıdere Kaymakamı Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Mehmet Demir, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Arda, İlçe Emniyet Amiri Melih Veli Taylan, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Kaymakam Özay, Kovid-19 ile mücadelede maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının önemine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı rakamlara göre bir günde Türkiye’deki yeni vaka sayısının 28 binlere ulaştığını hatırlatan Özay, rakamlara dikkat çekerek kimsenin kendisine dahi güvenmemesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmanın ardından, Kavaklıdere Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan üzerinde jandarma, maske ile hayatta kal yazan ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın logosu bulunan maskeler, vatandaşlara dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68