Kavaklıdere kara teslim

Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle bir süre ulaşım kesildi. Kar nedeniyle, ilçeyi mahallelerine bağlayan yolların kapanması nedeniyle, Kavaklıdere’deki eğitime bir günlüğüne ara verildi.

Kavaklıdere kara teslim
 Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle bir süre ulaşım kesildi. Karayolları ekipleri ilçeye olan ulaşımı açmak için kar küreme çalışması yaptı. Kar yağışı nedeniyle Kavaklıdere'de okullar pazartesi günü tatil edildi.

Muğla'da iki gündür devam eden sağanak yağış, merkez ilçe Menteşe'de akşam saatlerinde şiddetini arttırırken, Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşım kapandı. Karayolları ekipleri Kavak Mahallesi'nden itibaren kar küreme çalışması başlatırken, saat 19.30'a kadar Kavaklıdere-Bozdoğan yol ayrımına kadar yolu açtı. Kavaklıdere ilçesine olan ulaşımın açılması için de Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yardım istendi.

Kavaklıdere yolunun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanması ile seyir halinde olan çok sayıda araç mahsur kaldı. Zincir ve kış lastiği bulunmayan birçok araç kar yağışı nedeniyle hareket edemezken, karayolları ekiplerinin gelmesinin ardından yollarına devam etti. Bazı araç sürücüleri ise geri dönmek zorunda kaldı.

Kavaklıdere yolunda kar yağmasını fırsat bilen Yatağanlı iki genç ise yolda kalan araçlara yardım etmeye çalıştı. İki genç üstleri çıplak vaziyette yolda seyrederken, "Biz Yatağanlıyız. Yatağan'da kar görmüyoruz. Hava çok güzel ve karda mahsur kalan vatandaşlara yardım ediyoruz" dediler.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, kar nedeniyle ilçeye ulaşımın olmadığını söyledi. Demir, “Akşam saatlerinde kar yağışı başladı. Çok yoğun yağış nedeniyle Kavak Mahallesi'nden ekipler kar küreme çalışmasını başlattı. Salkım ve Kavaklıdere Bozdoğan yoluna kadar yol tek taraflı açıldı. Kavaklıdere ilçesine 10 kilometrelik bir bölümde yolun açılması için çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yardım istedik. Büyükşehir ekipleri de gelecek. İlçemizin ilerisindeki Menteşe Mahallesi ve Kavaklıdere girişindeki Çayboyu Mahallemizde yolun ulaşıma açılması çalışmaları devam ediyor" dedi.

Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Muğla'da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18 Ocak 2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95