banner80

Kavaklıdere turizme kazandırılıyor

Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın talimatı ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Bingöl, Kavaklıdere'de turizm potansiyelinin araştırılması ve Gökçukur Yaylasının turizme kazandırılması için bir dizi görüşmelerde bulundu. 

Kavaklıdere turizme kazandırılıyor

Kavaklıdere ilçesinde turizm potansiyelinin araştırılması ve Gökçukur Yaylasının turizme kazandırılması için bir dizi görüşmeler Kültür ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Bingöl, ilçede incelemelerde bulundu.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, İl Müdür Yardımcısı Filiz Karacaağaç ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Yerküpe Yağlı Güreşlerin yapıldığı Çınaraltı Meydanı ve Yerküpe Mağarasında incelemelerde bulundu.

27 yıldan bu yana yapılan Kavaklıdere’de yapılan Yerküpe Yağlı Güreşler, Kırkpınar güreşlerine güreşçi gönderen müsabakalardan biri. Yerküpe’de asırlık çınar ağaçlarının gölgesinde yapılan güreşler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi destekleri ile organize ediliyor. Bu bölgede bulunan sarkık dikikleri ile ilgi çeken Yerküpü mağarasının da daha fazla turist çekmesi için bir dizi çalışmalar yapılması planlandı. 

Ayrıca Gökçukur Yaylası içinde GEKA Projesi yapılması fikrinde görüş birliğine varıldı. Gökçukur Yaylasında, çevre düzenlemeleri, piknik ve oturma alanlarının oluşturulması, çocuk oyun alanlarının yapılması ve su ihtiyacının karşılanması ile doğaseverler için ilgi çeken bir mesire alanı olacak.

Tabela ve yol çalışmalarının ardından turizme açılarak çeşitli şenliklere alternatif mekân olabilecek bölgenin Kavaklıdere’nin tanıtımına olumlu katkılar sunacağı öngörülüyor. 

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68