Kavaklıdere’de artık köylerde bile iki halı saha var!

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, tüm mahallelere yapılan halı sahaların ardından vatandaşların talebi doğrultusunda Nebiler Mahallesi’ne ikinci halı saha yapılmasını sağladı.

Kavaklıdere’de artık köylerde bile iki halı saha var!

Kavaklıdere’de hayata geçirdiği projelerle ve hizmetleriyle il genelinde tanınan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, çocuk ve gençlerin daha sağlıklı ortamda spor yapabilmeleri için hayata geçirdikleri halı saha yapım projesini, tüm mahalleleri halı sahayla buluşturarak sonlandırdı.

Fakat son yerel seçim öncesinde, çalışmalar kapsamında gittiği dağınık bir yerleşim yeri olan Nebiler Mahallesi’ndeki çocuk ve gençlerin, sürekli oyun oynadıkları toprak arazinin düzeltilmesi ve üzerindeki taşların toplanması talebi üzerine harekete geçen Demir, mahallelilere hiç beklenmedik bir sürpriz sundu.

Mahallelilerin basit bir istekte bulunmasına rağmen çalışmalar gerçekleştiren Demir, Nebiler Mahallesi’ne ikinci bir halı saha kazandırdı.

Çalışmaların tamamlanmasıyla hizmete giren halı sahanın, ücretsiz olacağı öğrenildi.

Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın bizlere yakışan ortamlarda spor yapabilmeleri için başlatmış olduğumuz halı saha yapım projelerimiz kapsamında ilçemizdeki tüm mahallerimize halı saha yapımlarımızı geçtiğimiz aylarda tamamlamıştık. Seçim çalışmalarımız esnasında Nebiler’deki çocuklarımız ve gençlerimiz, bizlerden sadece toprak sahalarının zeminin düzeltilmesi ve sahadaki taşların toplatılmasını talep ettiklerinde, bizler Nebilerlilere ‘Bırakın sahadaki taşların toplatılmasını, bizler sizlere halı saha yapacağız, inşallah’ diye söz vermiştik. Coğrafi olarak çok dağınık olan Nebiler Mahallemizin Kuyualan yerleşim yerimize daha önce yaptığımız halı sahamızdan sonra Nebiler Mahalle merkezimizde ikinci halı sahamızın yapımını tamamlayarak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68