Kavaklıdere’deki yangın Menteşe’ye sıçradı

Bozdoğan ilçesinden Kavaklıdere’ye sıçrayan yangın, durdurulamayarak Menteşe ilçesine sıçradı. Ekipler ve gönüllülerin, havadan ve karadan müdahaleleri sürüyor.

Kavaklıdere’deki yangın Menteşe’ye sıçradı

Bozdoğan’ın Başalan Mahallesi’nde başlayıp Kavaklıdere ilçesine sıçrayan orman yangını, 4 gündür söndürülemezken, yangına havadan ve karadan müdahale edilmesine rağmen, giderek büyümeye devam ediyor.

Kavaklıdere’nin birçok mahallesinde etkili olan ve bazı mahallelerin yangın tehlikesi nedeniyle tahliye edilmesine neden olan yangın, Göktepe’den Menteşe ilçesine doğru yöneldi. Bu sırada, dün öğle saatlerinde Kavaklıdere’nin Yeşilköy Mahallesi’nde de bir orman yangını çıktı ve ekipler ile gönüllülerin müdahalesiyle yangın, yaklaşık 1 saat içerisinde kontrol altına alındı.

Yumaklı ve Kozağaç mahallesine sıçrayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa süre içerisinde burada etkili oldu. Bölgedeki mahalleler tahliye edilirken, yangına havadan ve karadan müdahale edilmeye devam ediliyor.

Öte yandan, yangının Yatağan ilçesine sıçramaması için Yatağan Kaymakamlığı, Yatağan Belediyesi, ilgili kurumlar, özel firmaların iş makineleri ve gönüllüler, Yatağan sınırında geniş çaplı çalışmalar yürütüyor.

Yangında şu ana kadar binlerce hektar ormanlık alanın ve bazı evlerin zarar gördüğü öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68