Kavaklıdere’nin yayla yolları, kilitli parke taşıyla buluşuyor

Kavaklıdere Belediyesi, Gökçukur, Sarıyer, Kanyaş, Demircialan ve Bayambeller yollarını kilitli parke taşı döşüyor.

Kavaklıdere’nin yayla yolları, kilitli parke taşıyla buluşuyor

Kavaklıdere ilçesinde, merkez ve kırsal mahallelerden sonra Gökçukur, Sarıyer, Kanyaş, Demircialan ve Bayambeller yaylalarının yollarına kilitli parke taşı döşeniyor.

Kavaklıdere ilçesinde Göktepe Dağı’nın zirveye yakın bin 850 metre rakımımda bulunan yazın çadır turizmi, kışın kar turizmi ile yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezlerinden Gökçukur Yaylası’nın yoluna, GEKA destekli projeyle kilitli parke taşı döşeniyor.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bin 850 metre rakımı ile yaz aylarında serinliği, kış aylarında ise barındırdığı kar güzellikleri ile yaylalarımız, karavan ve macera ve turizmine kazandırmak için GEKA'ya proje sunduğumuz, Gökçukur yaylamız ile birlikte, özellikle yaz aylarında halkımızın yoğun olarak yaşadığı Sarıyer, Kanyaş, Demircialan ve Bayambeller yaylarımızın da ana ulaşımını sağlayan Kavaklıdere - Göktepe ulaşım yolumuzun 4 km kısmında 28 bin metrekarelik kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Yaz ve kış turizmi için korona sonrası herkesi bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68