Kavaklıdere’ye bağlanmak için 232 imza topladılar

Yatağan ilçesine bağlı Yukarıyayla Mahallesi, hem daha yakın olduğu hem de daha iyi hizmet alabileceklerini belirterek Kavaklıdere ilçesine bağlanmak için imza topladı. Mahalledeki 280 seçmenden 232’si Kavaklıdere’ye bağlanmak için imza attı.

Kavaklıdere’ye bağlanmak için 232 imza topladılar
Büyükşehir Yasası’ndan sonra mahalleye dönüşen Yatağan’ın Yukarıyayla’da yaşayanlar, Kavaklıdere’ye bağlanmak için imza kampanyası başlattı.

Mahalledeki 280 seçmenden 232’si Kavaklıdere’ye bağlanmak için imza attı. İmzalar Yatağan Kaymakamlığı’na, oradan da Muğla Valiliği’ne gönderildi. Yaklaşık 500 nüfuslu, 120 haneli Yukarıyayla’da yaşayanlar, Yatağan’a 26, Kavaklıdere’ye ise 16 kilometre mesafede olduklarını belirterek, “Zaten alışveriş, pazar, hastane gibi ihtiyaçlarımızı Kavaklıdere’den karşılıyoruz. Neredeyse sadece resmi işler için Yatağan’a gidiyoruz. Kavaklıdere’ye bağlanmak daha avantajlı olacak, hizmetin de daha hızlı geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Yukarıyayla Muhtarı Esat Gök de, vatandaşların bu yönde bir talebi olduğunu, büyük çoğunluğun bunu istediğini söyledi. Gök, “Muhtar olarak köylülerimizin topladığı imzaları ve dilekçeleri ilgili kurumlara gönderdik ve resmi süreç başladı” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47