Kavaklıdere’ye giren ferahlayacak

Kavaklıdere Belediyesi, gerçekleştirdiği projeyle ilçe girişindeki Turgut Özal Bulvarı’nı tıbbi ve aromatik bitkilerle süsledi. Lavanta, kekik, adaçayı, karabaş otu ve kantaron dikilen alandan geçenler, Kavaklıdere’de güzel kokularla karşılanacak.

Kavaklıdere’ye giren ferahlayacak

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’in talimatıyla hayata geçirilen projeyle, ilçenin tıbbi aromatik bitkilerle süslenmesi hedefleniyor. Ayrıca bu bitkilerin yetiştirilmesiyle beraber, yöre halkı için yeni bir gelir kapısı oluşturması amaçlanıyor.

İlçedeki sokak, kaldırım ve peyzaj çalışmalarında kullanılması için çiçek yerine tıbbi aromatik bitkileri tercih eden Kavaklıdere Belediyesi, projenin ilk çalışmasını Kavaklıdere’nin girişinde yer alan Turgut Özal Bulvarı’nda uyguladı.

Başkan Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlığımızca projelendirdiğimiz lavanta, kekik, adaçayı, karabaş otu ve kantaron bitkilerinin yetiştirilmesi ve işlenmesini kapsayan tıbbi hoş kokulu bitki yetiştiriciliği projemize bismillah demek ve ilçe girişimiz konumundaki Turgut Özal bulvarımızın görsel güzelliğe kavuşması için lavanta fidelerimizi toprak ile buluşturduk”  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68