banner80

Kaymakam Biçer Şampiyon Okçuları Ziyaret Etti

Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, 7-9 Şubat 2014 arasında Ankara'da düzenlenen Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası'nda derece alan Bencik Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

Kaymakam Biçer Şampiyon Okçuları Ziyaret Etti
 Bencik Beldesi Aile Hekimi Dr. Ejder Sözen tarafından çalıştırılan ve üç yılda katıldıkları tüm şampiyonalarda altın madalya ile dönen geleceğin Olimpiyat Milli Takımını oluşturacağı düşünülen minik okçuları Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer ziyaret etti.

Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, Bencik Belde Belediye Başkanı Salih Haney, okul idarecileri ve öğretmenlerin de katıldığı başarı belgesi takdim töreninde, Antrenör Dr. Ejder Sözen ve minik okçulara Kaymakam Vekili Veli Biçer tarafından başarı belgeleri takdim edildi.

Tören sırasında konuşan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Bencik Beldesi’ndeki tüm şartları lehine çevirerek Yatağan ve Muğla’nın adını Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası'nda duyuran ve temsil eden minik okçuları ve Antrenör Dr. Ejder Sözen’i tebrik etti.

Bencik Ortaokulu Müdürü İsmet Demirel ve Antrenör Dr. Ejder Sözen ise Kaymakam Vekili Biçer’e, ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Türkiye Şampiyonasında 13-14 Yaş Makaralı Yay Erkek Takımında Emircan Haney, Cem Ersoy, Tuğrul Yatak, 13-14 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında Tuğba Çaylı, Sena Kömür ve Ayşenur Orman, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında Tuğçe Aba, Songül Lök, Sevda Yaka ve Gülçin Balık, 11-12 Yaş Olimpik Yay Kız Takımında da Selinay Ayhan ile mücadele eden başarılı Okçular 4′ü Altın 6 Madalya ve 4 Türkiye Rekoru kırdılar.

İlk gün yapılan sıralama atışlarında klasmanı Tuğba Çaylı 566 puan atarak yeni Türkiye Rekoru ile 1. Sırada, Tuğçe Aba 284 puan atarak Türkiye Rekoru Egale ile 1. Sırada, Songül Lök 281 puan atarak 2. Sırada, Sevda Yaka ilk seride 146 puan atarak yeni Türkiye Rekoru ile 3. Sırada, Emircan Haney 565 puan atarak 3. Sırada tamamladı. Elde edilen klasman sıralamaları sonrasında ikinci gün bireysel elemeler yapıldı. Bireysel elemeler sonucunda, Tuğçe Aba Türkiye 1.’si olarak altın madalya, Songül Lök 2. olarak Gümüş madalya, Tuğba Çaylı da yine Türkiye İkincisi olarak gümüş madalya elde etti.

Şampiyonada son gün olan üçüncü gün ise takım finalleri yapıldı. Takım finalleri sonucunda, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımı finalde rakibine 60 puan gibi bir fark atarak 231 puanla yeni eleme Türkiye Rekorunu kırdı ve Takım Şampiyonluğu ile 3 Altın madalya elde etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68