18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Kaymakam Çiçek: “Depremlere hazırlıklı olmamız lazım”

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, merkez üssü Bodrum ve Milas olan depremlerin Yatağan ilçesinde de hissedilmesi üzerine “Yaşanan depremler, 21 Temmuz’daki depremin artçıları. Yetkililer, bölgede büyük bir depremin beklenmediğini belirtiyor” diye konuştu.

15 Ağustos 2017 Salı 12:13
Bu haber 361 kez okundu
Kaymakam Çiçek: “Depremlere hazırlıklı olmamız lazım”

 Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında 21 Temmuz’da meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremin ardından Bodrum ve Milas merkez üslü çok sayıda deprem meydana geldi. Özellikle son günlerde artan yüksek değerdeki depremler nedeniyle bazı vatandaşlar evlerine giremezken, bazı vatandaşların çadırda ve arabada sabahladığı öğrenildi.

Depremler hakkında muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, ilçede hissedilen depremlerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını söyledi.

Çiçek, depremin bir Türkiye gerçeği olduğunu belirterek, “Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi deprem riski Yatağan için de var. Deprem olmayacak diyemeyiz fakat büyük bir deprem de olabilir diyemeyiz. Kandilli’nin de açıkladığı gibi daha önce yaşanan büyük depremin artçılarını yaşıyoruz. İnşallah daha büyük bir depremle karşılaşmayız” diye konuştu.

Bodrum ve Milas’ta yaşanan depremlerde sarsıntıdan başka bir olumsuzluk yaşamadıklarını aktaran Çiçek, olası bir afet durumunda ise planlarının hazır olduğunu vurgulayarak, “Depremlere hazırlıklı olabilmek için deprem eğitimleri verebiliriz. Deprem öncesi hazırlıklar bu eğitimlerle verilebilir. Ayrıca deprem anında yapılması gerekenleri de bu eğitimlerle anlatabiliriz” dedi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV