Kaymakam Çiçek okuma yazma kursunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı ve Türkiye genelinde başlayan okuryazarlık seferberliği Yatağan ilçesinde de devam ederken Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğündeki kursu ziyaret etti.

Kaymakam Çiçek okuma yazma kursunu ziyaret etti
"Okuryazarlık Seferberliği" noktasında Yatağan Kaymakamlık Makamında yapılan toplantıda İlçe Seferberlik Yürütme Kurulu oluştu. Komisyonlar mevcut mahallelerde ki muhtar, öğretmen ve imamdan oluştu. Komisyonlar mahallerindeki okuryazar olmayan herkesi yürütme kuruluna bildirdi.

İlçe merkezinde bulunan 6 mahalle ile ilçe merkezi dışında bulunan 44 mahalle olmak üzere toplam 50 mahallede belirlenen okuryazar bilmeyen kişilerin toplam sayısı 157 olarak belirlendi. Bunlardan 105 kişi halk eğitim merkezine, merkez ve mahallelerde ise 10 okulda olmak üzere 11 kurs dersliği açılan 105 kişi okuma yazma kursuna katıldı.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek,  ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Baykal ile halk eğitim merkezi müdürlüğündeki kursu ziyaret etti. Kaymakam Hayrettin Çiçek,  katılan kursiyerlerle  yakından ilgilenerek bazı yazılar okutarak onlara kurs sonrası okumaya devam etmeleri için söylemde bulundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 11:07
YORUM EKLE