Kaymakam Çiçek, uygulama noktasını ziyaret etti

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, güvenlik güçlerinin uygulama noktasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Çiçek, uygulama noktasını ziyaret etti
Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ile Muğla-Aydın karayolundaki Çırpıovası mevkisinde konuşlanan jandarma ekiplerinin uygulama noktasını ziyaret etti.

Kaymakam Çiçek, ekipler tarafından yapılan asayiş ve trafik uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Hendek operasyonlarının başladığı günden bu yana İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ülkenin bütün il ve ilçelerinin giriş ve çıkışlarında sabit uygulama noktaları kurulduğunu belirten Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yatağan’daki uygulama noktasının 2016 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini söyledi.

Çiçek, Çırpıovası’ndaki uygulama noktasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığının altını çizerek, “Bu sabit noktaları, vatandaşımızın huzur ve güveni için oluşturuldu. Suçun önlenmesi, suçluların yakalanması, suçla mücadele edilmesi ve terör örgütü ile mücadele noktasında bu sabit güvenlik merkezlerimiz çok büyük önem arz ediyor. Burada birer gün değişimli şekilde emniyetimiz ve jandarmamız nöbet tutuyorlar. Bu nöbetler 24 saat ile tutuluyor. Arkadaşlarımız zaman zaman araç kontrolü, şahısların kimlik sorgulamaları ve benzeri bir takım asayiş işlerini yürütüyorlar” dedi.

Uygulama noktasını hem ziyaret hem de denetlemek için geldiklerini anlatan Çiçek, “Arkadaşlarımız şuana kadar 116 şahıs sorgulaması yapmışlar, 2 yoklama kaçağını yakalandı. Tabi bu sabit kontrol noktalarının çok önemli bir getirisi ve böyle kaçak bir takım şahısların yakalanmasına ve adalete teslim edilmesine fayda sağlıyor. Bu itibarla gerek jandarma gerek benim gerekse valimizin, zaman zaman il jandarma komutanlığımız ve emniyet müdürümüzün zaman zaman böyle denetimleri oluyor. Biz de denetimlerimizi yapıyoruz, aynı zamanda ziyaretlerimizi yapıyoruz. Arkadaşlarımıza moral ve motivasyon noktasında katkı sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47