KAYMAKAM, İFTAR ÇADIRINDA SIRAYA GİRDİ

KAYMAKAM, İFTAR ÇADIRINDA SIRAYA GİRDİ

KAYMAKAM, İFTAR ÇADIRINDA SIRAYA GİRDİ

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, eşi Ceylan ve çocuklarıyla birlikte, Ramazan ayının 4. gününde, Pazar gününden itibaren hizmet vermeye başla-yan Yatağan Belediyesi iftar çadırına geldi. Kaymakam da, vatandaşlarla sıraya girerek yemeğini aldı ve orucunu burada açtı.

Yatağan Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı, Ramazan ayının I. gününden itibaren hizmet vermeye başladı.

Yatağan Belediyesi Sinema Salonu'nda açılan iftar çadırına, ilk günden itibaren yüzlerce kişi katılıyor. Sinema Salonu, yemeğe katılanlarla dolup taşıyor. Ramazan ayının 4. gününde Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, eşi Ceylan Tanrıseven ve çocuklarıyla birlikte

 iftar yemeğine katılarak orucunu burada açtı. Ebubekir Camii imamı M. Ali Özen'in yaptığı dua ile açılan iftara, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Stratonikeia Kazı Başkanı Doç. Dr. Bilal Söğüt de katıldı.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Yatağan Belediyemizi 3 yıldır devam ettirdiği bu güzel gelenekten dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum. Ramazan ayları yoksulların sevindiği, en iyi sosyal ortamın oluştuğu aydır, komşumuz aç iken bizim tok yatmamızın hiç bir anlamı yoktur, zaten vicdanımız da bunu kabul etmez” dedi.

İftara katılan vatandaşlar sıraya girip, tabldot usulü yemeklerini alarak masalarda yediler. İsteyen vatandaşlar da, yanlarında getirdikleri kaplarla yemeklerini evlerine götürdüler. Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, yaptığı açıklamada; “Yatağan Belediyesi tarafından 3.  defa iftar çadırı kurulmuştur. Bundan da çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iftar yemekleri; İlçemizin iş adamları ve meslek örgütlerinin katkılarıyla hazırlanmaktadır. Kalan kısmını da, Yatağan Belediyemiz üstlenmiştir. Yemekler, Yakup Usta Yemek Salonu tarafından itina ile hazırlanmakta ve her gün değişik menü bulunmakta, kalorileri de dikkate alınmaktadır. Yardıma muhtaç tüm halkımız, burada iftarını açabilir veya evine yemek götürebilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68