banner80

Kaymakam Kökçü, ayağının tozuyla denetimlere katıldı

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında ilçede alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda büyük bir kararlılıkla sürdürülmekte olunan denetimlere katıldı.

Kaymakam Kökçü, ayağının tozuyla denetimlere katıldı

Yatağan ilçesinde geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Kaymakam Onur Kökçü, ilçe merkezinde kurulan meyve, sebze ve giyim pazarına giderek Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında ilçede alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda büyük bir kararlılıkla sürdürülmekte olunan denetimlere katıldı. Büyük bir kararlılıkla sürdürülen denetimlere katılan Kaymakam Kökçü’ye Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan da eşlik etti.

Denetimler esnasında gerek pazarcı esnafın, gerek ise pazara alış veriş yapmak üzere gelen vatandaşların tamamının maske taktıkları ayrıca sosyal mesafe kurallarına uydukları görülürken, Kaymakam Kökçü kurallara uydukları için vatandaşlara teşekkür etti.

Yatağan ilçesi dışından gelen pazarcı esnafının geldikleri yerlerde karantinaya tabi tutulup tutulmadıkları İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından internet bağlantılı cep telefonları ve tablet bilgisayarları aracılığıyla da tek tek kontrol edildi. Kontrollerde olumsuzluklarla karşılaşılmazken, denetlemeler esnasında Yatağan Kaymakamlığı tarafından temin edilen maskelerin de vatandaşlara dağıtımı sağlandı.

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan ilçesi genelinde de Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığının büyük bir kararlılık içerisinde denetleneceğini dile getirirken, tedbirlere uymayanların tespiti halinde ise çeşitli cezaların uygulanacağını belirtti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68