Kaymakam Tanrıseven için veda yemeği düzenlendi

Alanya Kaymakamlığı’na atanan Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven için veda yemeği düzenlendi.

Kaymakam Tanrıseven için veda yemeği düzenlendi
 GELİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte konuşan Tanrıseven, Yatağan’a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Yatağan’da en uzun görev yapan ikinci kaymakam olması nedeniyle ayrı bir mutluluk yaşadığını ifade eden Tanrıseven, “Dolu dolu geçen yılların ardından buradan çok mutlu ayrılıyorum. 5 yıl içerisinde elbirliğiyle Yatağan’da güzel çalışmalara imza attık. Devletin var olma sebebinin millete hizmet olduğunun inancıyla çalıştık. Çalışma arkadaşlarıma da hep bu yönde tavsiyelerde bulundum” şeklinde konuştu.

Görev süresi boyunca Yatağanlıların desteğiyle birçok iş gerçekleştirdiklerinin altını çizen Tanrıseven, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Yatağan’daki görev sürem ne kadar uzun olursa olsun, her yolun bir sonu vardır ama her son da bir başlangıçtır. Yatağan’daki hizmet süremiz doldu ama en kısa süre içerisinde Alanya’daki görevime başlayarak Alanya’ya hizmet vermeye başlayacağım. İnşallah orada da güzel çalışmalara imza atacağız. Şunu söylemeliyim ki artık Yatağanlıların Alanya’da bir kapısı var. Yolu düşen herkesi mutlaka bekliyorum. Çünkü meslek hayatımın en güzel dönemlerini burada geçerdim, bu yüzden benim için Yatağan’ın ve Yatağanlının yeri ayrıdır.”

Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven ile ilişkilerinin, Kaymakam-Belediye Başkanı ilişkisinden daha çok ağabey-kardeş ilişkisine benzediğini ifade eden Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Kaymakamımızla, Yatağan’daki görevi başladığı günden beri birlikte güzel çalışmalar imza attık. İlçemizde yapılan birçok hizmette, kaymakamımızın büyük bir emeği vardır bu nedenle kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra kendisini devletin daha üst seviyelerindeki makamlarda görmeyi umuyoruz” dedi.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ise Tanrıseven’in 2004 yılında Şırnak’ın İdil İlçe Kaymakamı olduğu dönemde kendisinin de İlçe Jandarma Komutanı olduğunu söyledi. Tanrıseven ile dostluğunun 10 yıla dayandığını ifade eden Çelik, “Kaymakamımızla o yıllardaki resmi ve samimi ilişkilerimiz nedeniyle yolumuz tekrar burada kesişti. İnşallah uzun vadede kendisiyle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ercan Baldemir tarafından Tanrıseven’e teşekkür belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Tanrıseven onuruna düzenlenen yemeğe, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Salih Yıldırım, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ercan Baldemir, muhtarlar, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile konuklar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68