Kaymakam ve Başkan, muhtarlarla bir araya geldi

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde ilçede görev yapan tüm mahalle muhtarlarıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kaymakam ve Başkan, muhtarlarla bir araya geldi

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Yatağan Muhtarlar Derneği’nin Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesislerinde düzenlediği kahvaltı programında bir araya geldi.

Burada konuşan Kaymakam Çiçek, seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, “31 Mart Yerel Seçimlerinde mevcut muhtarlardan yedisi yeniden aday olmadıklarını açıkladılar. Muhtarlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Seçimlerde aday olmayan mevcut belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Belediyenin imkanları kısıtlı olabilir ama başkanımız kimseyi kırmadı. Hep nezaketle yaklaştı. 2 yıldır buradayım. Muhtarlarımız mahallelerinin problemleriyle ilgililer. Problemlerin çözümü için ilgili kurumların kapılarını aşındırıyorlar. Muhtarlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlayan Muhtarlar Derneği’ni de kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Işık da, 20 yıldır Yatağan’a hizmet verdiğinden dolayı gururlu olduğunu kaydederek, “Halkımızın bizlere verdiği destekle 5 yıl Yatağan’a en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Bazı hizmetlerimizi yaptık ama bazılarını yapamadık. Elimden gelen imkanlarla ilçemize hizmet vermeye çalıştım. Muhtarlarımızla birebir uğraşarak eksikleri gidermeye çalıştık. Sizlerin şahsıma gösterdiği ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar muhtar olarak ilçemize hizmet edenlere teşekkür ediyor, yeni seçilecek muhtarlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan ise, “31 Mart Yerel Seçimi öncesinde bir aradayız. Sonuna geldiğimiz bu 5 yıllık dönemin 2 yılında her zaman yanımızda olan kaymakamımıza çok teşekkür ederim. 5 yıldır beraber çalıştığımız belediye başkanımıza da bazı isteklerimizi yerine getirmese de yerine getirdiği hizmetler de vardır. O yüzden kendisine de teşekkür ediyoruz. Muhtarlarımızdan seçimlerde aday olanlara başarılar, aday olmayanlara da bundan sonraki yaşamlarında mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeniden aday olmadıklarını açıklayan 7 mahalle muhtarına plaket, tüm muhtarlara ise başarı belgesi verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER