Kaymakam ve belediye başkanı, makamlarını çocuklara devretti

Kaymakam ve belediye başkanı, makamlarını çocuklara devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Yatağan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı makamları, bir günlüğüne öğrencilere devredildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Dilek Şahin, bir günlüğüne Yatağan Kaymakamı oldu. Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen törene, Kaymakam Hayrettin Çiçek, Kıbrıs İlkokulu Müdürü Ömer Tini, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Makamını Şahin’e devreden Çiçek, burada yaptığı konuşmada, çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu belirterek, “Elbet bir gün büyüyecek ve bu makamlara sizler oturacaksınız. O gün bu meslekleri en iyi yapanların sizler olmasını diliyorum. Derslerinize iyi çalışmalısınız ama kendinize de zaman ayırmalısınız. Sizlere tavsiyem bol bol kitap okuyun. Sizlerin daha iyi şartlarda yaşamanız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Bir diğer devir teslim töreninin gerçekleştirildiği makam olan Yatağan Belediyesi’nde ise, Sinanbey İlkokul öğrencisi Hayal Kurt, etkinlikler çerçevesinde bir günlüğüne belediye başkanlığı makamına oturdu.

Buradaki törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Sinanbey İlkokulu Müdürü Milazım Almaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Makamını Kurt’a teslim eden Toksöz, burada yaptığı konuşmada, “Geleceğimiz çocuklarımıza emanet. Bugün bizler geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi bir ortam hazırlamak için çalışıyoruz. Yatağanımızda çocuklarımızın istekleri doğrultusunda hizmetler yaparak onların mutlu olmasını istiyoruz. Bu makamlarda oturanlar geçici, makamlar ise kalıcıdır. Bir gün bu makamlara bugünün çocukları oturacaktır ve ilçemize hizmet edecektir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56