Kaymakam Yaz Kur'an Kursunu Ziyaret Etti

Kaymakam Yaz Kur'an Kursunu Ziyaret Etti

Kaymakam Yaz Kur'an Kursunu Ziyaret Etti

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yaz döneminde ilçe camilerinde açılan Kur'an kurslarını ziyaret etti. Hicret Camisi'ndeki kursu ziyaret eden Tanrıseven, öğrencilerle sohbet edip onlara hikâye kitapları hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okulların yaz tatiline girmesiyle ilçedeki camilerde verilen Kur'an kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Yatağan ve çevresinde açılan 73 Kur'an kursunda, toplam 1700 öğrenci eğitim görüyor.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, geçtiğimiz gün yaklaşık 50 öğrencinin eğitim gördüğü Hicret Camii'ni ziyaret etti.

Öğrencilere birer hikâye kitabı hediye eden Tanrıseven, kurslarda verilen eğitimlerle ilgili bilgileri Hicret Camii İmamı Ali Yörük ve Müftülük Görevlisi İsmail Küçük'ten aldı.

Kaymakam Tanrıseven'e bilgi veren İmam Ali Yörük; “Kur'an kurslarında yaş sınırının kaldırılması ile kurslara çocukların ilgisi arttı. Bu yıl kursumuzda, kızlar sabah, erkekler öğleden sonra olmak üzere yaklaşık 50 öğrenci eğitim görüyor. Kur'an kurslarını sadece dini bilgilerin verildiği yerler olarak görmemek lazım. Buraya gelen öğrenciler, toplum içinde nasıl davranılması gerektiğinden büyüklere nasıl davranılması gerektiğine kadar pek çok konuda eğitim alıyorlar” dedi.

Ziyaret hakkında bir açıklama yapan Kaymakam Tanrıseven ise; “dini eğitim almak isteyen çocuklar için böyle bir fırsatın yaratılması güzel. Gördüğüm kadarıyla çocuklar hem kurslardan hem de hocalarından memnunlar. Åžu anda Yatağan ve çevresinde 73 camide kurslar düzenleniyor. Bu kurslarda ise yaklaşık 1700 öğrenci eğitim görüyor. Kurslarda öğrencilere sadece dini bilgilerin değil, toplumsal eğitimlerin verilmesi de olumlu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90