Kaymakam yeni dönemdeki isteklerini sıraladı

Yatağan Kaymakamlığı görevine tekrar dönen Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan’daki daire amirleriyle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Kaymakam yeni dönemdeki isteklerini sıraladı
 2009 yılında Yatağan Kaymakamlığı’na atandıktan sonra 2013 yılının Eylül ayında İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirilmesiyle İngiltere’ye giden Dr. Hasan Tanrıseven, buradaki görevinin tamamlanmasıyla Yatağan’a dönerek asıl görevi olan Yatağan Kaymakamlığı görevine başladı.

Görevine başladıktan sonra ilçedeki tüm daire amirleriyle bir toplantı düzenleyen Tanrıseven, bir dizi isteklerde bulundu.

Daha önceki görev süresindeki toplantılarda dile getirdiği gibi, bu toplantıda da, vatandaş odaklı hizmetlerin sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapan Tanrıseven, mümkün mertebe vatandaşlara yardımcı olunmasını istedi.

Yaklaşık bir yıldır Yatağan’dan uzakta olduğunu hatırlatan Tanrıseven, “Bir yıl içerisinde birkaç tane kaymakam vekilinin görev yapması nedeniyle bir takım aksaklıkların olması veya memurlarda bir takım gevşemelerin olması doğaldır. Ama burada bıraktığım şekildeki, aynı tempoyla, aynı azim ve kararlılıkla hizmetlerin yürütülmesini bekliyorum” dedi.

Daire amirlerinden, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortam içerisinde yaşantılarına devam etmesi için ellerinden gelen gayreti göstermesini isteyen Tanrıseven, “Hukuka aykırı, sizleri sıkıntıya sokacak hiçbir talimatta bulunmadım. Bu çerçevede, sizlerin de, benim dışımda, sizleri zora sokacak hiçbir işi yapmamanızı, kendi selametiniz için istemiyorum. Bu şekilde hukuk çerçevesinde işlerimizi yürütürsek, inanıyorum ki vatandaş da memnun olacaktır” dedi.

Kısa bir süre içerisinde okulların açılacağını hatırlatan Tanrıseven, şöyle konuştu:

“Bununla ilgili olarak Milli Eğitim başta olmak üzere, daha yoğun ve daha profesyonel bir çalışma temposu içerisinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Sizden ricam, kurumların kendi arasında diyalogla işleri yürütmeleri, önem arzeden konularda mutlaka Kaymakamlık makamına bilgi verip Kaymakamlığın direktifleri hususunda çalışmaları sürdürmenizi istiyorum.”

Tanrıseven, toplantının son kısmında, başarılı bir tempoyla iş birliği içerisinde güzel bir hizmet tablosu oluşturarak halka en iyi hizmeti vereceklerini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68