Kaymakamdan, bayram öncesi pazar yerinde denetim

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve beraberindeki heyet,  ilçede kurulan pazaryerine giderek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamın alınan tedbirleri denetledi.

Kaymakamdan, bayram öncesi pazar yerinde denetim

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında ülke genelinde birbirinden farklı ve önemli tedbirler alınarak uygulanmaya başladı. Söz konusu tedbirlerin alınarak yoğun bir şekilde uygulandığı ilçelerden birisi de Yatağan oldu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan ve Belediye Zabıta Müdürü Birol Güler ve zabıta ekipleriyle, ilçede kurulan pazaryerine giderek Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirleri yerinde denetledi. Denetimler esnasında pazarcı esnafın ve pazara alışveriş için gelen tüm vatandaşların maske taktıkları görüldü.

Pazaryerinde Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de tablet bilgisayarlar aracılığıyla internet bağlantısı kurarak, pazarcı esnafının Kovid-19 salgın hastalığı ile ilgili olarak daha önceden karantina tedbirlerine tabi tutulup tutulmadıklarını kontrol ettiler.

Ayrıca polis ekip araçlarından gün boyu yapılan anonslarla sokakta maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda da megafon aracılığıyla anonslar edilerek uyarılarda bulunuldu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68