banner80

Kaymakamlıktan Tanışma ve Veda Yemeği

Yatağan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından düzenlenen veda yemeğinde, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, birçok köy ve mahalle muhtarıyla ilk defa bir araya geldiğinden dolayı yemeğin iki ayrı anlam taşıdığını belirtti.

Kaymakamlıktan Tanışma ve Veda Yemeği
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte 5 yıllık görevlerinin sonuna gelen mahalle ve köy muhtarlarıyla Yatağan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından GELİ Sosyal Site Tesisleri’nde düzenlenen yemekte bir araya gelen Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, İl Genel Meclisi üyeleri Eyüp Katırcı ve Mustafa Şahbaz, muhtarlarla son kez bir araya gelme şansı yakaladı.

Kısa bir süre önce Yatağan Kaymakamlığı’na vekaleten atanan Veli Biçer, atamadan sonra tüm muhtarlarla tanışma fırsatı yakalayamadığından dolayı yemek programının, veda yemeğinin yanı sıra bir tanışma yemeği olduğunu söyledi.

Program sırasında konuşan Kaymakam Vekili Veli Biçer, “Muğlamız büyükşehir belediyesi oldu, sorumluluklar, vazifeler, yetkiler değişti. Bu yönüyle İl Özel İdaremiz, Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ve Köylere Hizmet Götürme Birliği hizmetleri, büyükşehre ve ilçe belediyesine devroldu. Bu değişimle birlikte sorumlulukların el değişimi gerçekleşecek. Sizlerin de faaliyetleriniz kısmen alınıyor, bazı faaliyetleriniz büyükşehir belediyesine ve ilçe belediyesine devroluyor ama idari sorumluluklarınız devam ediyor. Umarım bu yeni görev dağılımı, hem sizler için hem de bizler için hayırlı olur. Bu bir ayrılık değil. Yatağan’a yeni geldim ve bu akşamki yemek, veda yemeği değil, aslında bir tanışma yemeği gibi oldu. Bundan sonra da ilişkilerimiz devam edecek. Görev süresini sonlandırırken bir araya gelmek istedik. Birçoğunuz seçimlerde tekrar adaysınız, sizlere ve diğer muhtar adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Biçer’den sonra söz alan AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şahbaz, Muğla’nın büyükşehir belediye olmasıyla beraber gelen yeniliklerle güzel hizmetlerin verileceğine inandığını söyledi. Şahbaz; “5 yıl boyunca köylerimize hizmet ettik bu yüzden çok sevinçliyiz. Su kanalları, depoları, içme suyu boruları, istinat duvarları gibi aklınıza gelebilecek birçok hizmetin halkımıza sunulmasında aracı olduk. Eğer ki büyükşehir belediyesi ehil bir kişiye teslim edilirse, 400-500 milyon TL’lik bütçeden bahsediliyor. Mahalleniz hizmet gelir mi diye kimse kafanızı karıştırmasın, 60-70 milyon TL ile köylere hizmet geliyorsa, yeni bütçeyle çok daha güzel hizmetler gelir” dedi.

Muğla’nın büyükşehir belediye olmasıyla bütçesinin 6-7 kat artacağını söyleyen CHP İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Katırcı, “5 yıl boyunca köylerimize en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Muğla’nın büyükşehir belediyesi olmasıyla bütçesinin 6-7 kat artacağı söyleniyor. Bu bütçeyle çok daha güzel hizmetler verilebilir. Umarım tamamlanamayan çalışmalar da 30 Mart’tan sonra tamamlanır. 30 Mart’ta aday olan arkadaşlarımıza seçimlerde başarılar diliyorum” dedi.

Son olarak söz alan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nin olaysız ve sakin bir şekilde geçmesini diledi. Yüzbaşı Kıspet; “Muhtarlık çok önemli bir müessesedir. Bu önemli müesseseyle birlikte görevlerini devam ettirecek olan muhtarlarımız da vardır veya bayrağı bir başka arkadaşımıza devam ettirecek olan muhtarlarımız da vardır. 30 Mart’ta bir seçim yaşayacağız. Bu seçimde sizler de yarışacaksınız. Her şeyden önce, çok güzel, olay olmadan, sessiz ve sakin bir seçim geçirmenizi diliyorum. Muhtarlık görevine devam edecek olan arkadaşlarımızla ve yeni seçilecek olan muhtarlarımızla güvenlik konusunda biz yine birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68