Kaynak ve tesisat sertifikası almak isteyenlere sınav

UGETAM tarafından yapılacak olan sınavlardan başarı elde edenler, bina içi doğalgaz tesisatı döşenmesi sırasında çalışabilecek.

Kaynak ve tesisat sertifikası almak isteyenlere sınav
 Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (UGETAM) tarafından 18-22 Ağustos tarihlerinde ısıtma ve doğalgaz iç tesisat yapım personeli, polietilen kaynak eğitim ve çelik kaynakçı sınavı yapılacak.

Sınavda başarılı olan adaylar, bina içi doğalgaz tesisatlarını yapan sertifikalı firmalarda görev alabilecek veya kendileri firma kurabilecekler.

Sınav için gerekli belgeler ise şunlar:

Isıtma ve doğal gaz iç tesisat yapım personeli sınavı: Kimlik fotokopisi, eğitim durumu kimlik fotokopisi üzerinde belirtilecek, ödeme dekontu (350 TL sınav ücreti).

Polietilen kaynak eğitim ve sınavı: Kimlik fotokopisi, bir adet fotoğraf, dekont (650 TL eğitim ve sınav ücreti).

Çelik kaynakçı sınavı: Kimlik fotokopisi, bir adet fotoğraf, dekont (250 TL ve sınav ücreti)

Isıtma ve doğal gaz iç tesisat yapım personeli sınavına girecek olan adaylar ayrıca sınava girerken yanlarında, bir adet fotoğraf, kimlik fotokopisi, dekont (350 TL sınav ücreti), bir yıllık bonservis yazısı (doğalgaz iç tesisat ustası olarak çalıştığına dair) getirecek.

Sınav ile ilgili bilgi almak isteyenler ise bilgi için 0216 646 0187 (UGETAM) ve 0252 212 2032 (AKMERCAN) nolu numaraları arayabileceği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 21:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner tunc
Soner tunc - 6 yıl Önce

Kaynak sertifikası sınavı nezaman nasıl alabilirim

İsa karatas
İsa karatas - 6 yıl Önce

Daha belgem vardi sertifikami alabilirmiyim

Ali Çelik
Ali Çelik - 5 yıl Önce

Ben 14martta istanbula gelicm belge almak için kaynakçı belgesi içn ilk defa girecem orda eytim varmı direk kursatabimi tutuluyoruz belirli günleri varmı yoksa ne zaman istersen gire bilirmiyiz

SIRADAKİ HABER

banner68