Kazalara “başüstü sinyalizasyonlu” önlem

Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı’nda meydana gelen trafik kazalarının protesto edilmesinin ardından hızlandırılan karayolu güvenlik ve emniyet tedbirleri çalışmaları sürüyor.

Kazalara “başüstü sinyalizasyonlu” önlem
 İnönü Bulvarı’nda seyreden bir minibüsün kırmızı ışıkta durmayarak geçmesi nedeniyle 10 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirmesinin ardından vatandaşlar karayolunu trafiğe kapatmış, yolun karşısına geçmek isteyenlerin kullanabileceği bir alt geçidin yapılması talebinde bulunmuştu.

İnönü Bulvarı’nda sürekli maddi hasarlı ve yaralanmalı trafik kazaları meydana geldiğini belirten vatandaşlar, taleplerini, eylem sırasında Yatağan Emniyet Müdürü Ali Özher’e iletmişti.

Eylemin ardından Yatağan Kaymakamlığı konunun çözüme kavuşturulması için gerekli girişimlerde bulunurken, Karayolları ekipleri tarafından karayolunda sağlıklaştırma çalışmaları yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde yaya geçitleri tekrar boyanırken, dün de sinyalizasyon direklerinde düzenlemeler yapıldı.

Ekipler, karayolunun sağına ve soluna yerleştirilen sinyalizasyonlara sürücülerin dikkat etmediği ihtimalini göz önünde bulundurarak “başüstü sinyalizasyon” sistemini kurdu.

Öte yandan, Yatağan’da faaliyet gösteren bir mermer firmasının da Cumartesi Pazarı mevkisine üst geçit yapmak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95