Kazan Göleti Çöplüğe Döndü

Yatağan halkının da piknik alanı olarak rağbet gösterdiği Kazan Göleti çöplüğe döndü. Soruna çözüm bulunmasını isteyen Kazan Göleti Sulama Birliği Başkanı Asım Demirel, Kazan Göleti’nde gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirterek, bu konuda belediyelere büyük görev düştüğünün altını çizdi.

Kazan Göleti Çöplüğe Döndü
 Yatağan halkının da piknik alanı olarak rağbet gösterdiği Kazan Göleti bilinçsiz kullanım nedeniyle çöplüğe döndü.

Söz konusu alanda piknik yapmanın yasak olduğunu hatırlatan Kazan Göleti Sulama Birliği Başkanı Asım Demirel; “Kazan Göleti ve çevresinde piknik yapmak yasak ancak, bölgede piknik yapılabilecek alanların eksikliği bu konuda katı kurallar konulmasının önüne geçiyor.

Yetkililer tarafından bu konuda gösterilen hoşgörü, piknikçiler tarafından göz önüne alınmalı. Kazan Göleti çevresindeki pet şişe, poşet ve benzeri atıklar gölet ve çevresinin çöplüğe dönmesine neden oluyor. Bu konuda belediyelere büyük görev düştüğünü düşünüyoruz. Birlik olarak bizler de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ancak bu yeterli değil. Gölet çevresine yerleştirilen uyarı levhalarını dikkate almayarak söz konusu alanı kullanmaya devam eden bütün vatandaşlarımızdan isteğimiz duyarlı davranmaları ve gölet çevresinin çöplüğe dönmesine neden olmamaları” ifadelerini kullanarak, gölet çevresinde gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için müracaatlarda bulunduklarını belirterek; “Kazan Göleti Sulama Birliği olarak bu güzel ortamın halkımızın kullanımına açılmasından yanayız ancak öncelikle gereken düzenlemeler yapılmalı ve ilgili birimlerden izinler alınmalı. Bunun için ilgili makamlarla görüşmelerimiz oldu. Alan  orman sınırları içerisinde yer aldığı için Orman Bölge Müdürlüğü’nün de izni gerekli. Bunun dışında diğer  kurumlar için Kazan Göleti’nin piknik alanı olarak kullanımının sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Bunun için birliğimizin maddi gücü yeterli değil.

Belediyelerin de katkılarıyla Gölet çevresi güzel bir piknik alanına dönüştürülebilir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER