Kazanın ardından vatandaşlar isyan etti: “Kavak Köprüsü, miadını doldurdu”

Yatağan ilçesine bağlı Kavak Mahallesi’nde beton yüklü kamyonun köprünün üzerinde devrilmesine, vatandaşlar isyan etti. Vatandaşlar, yaklaşık 70 yıllık köprüde düzenleme yapılmasını talep ettiler.

Kazanın ardından vatandaşlar isyan etti: “Kavak Köprüsü, miadını doldurdu”

Yatağan ilçesinden Kavaklıdere istikametine giden 48 DA 542 plakalı beton yüklü kamyon, Kavak Mahallesi’ndeki köprüden geçişi sırasında, yağmur nedeniyle kayganlaşan zeminde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu dereye devrildi.

Sürücünün şans eseri yara almadan kurtulduğu kazanın ardından olay yerine gelen Yatağan Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yatağan-Kavaklıdere karayolunda güvenlik önlemi aldı. Kaza nedeniyle, karayolu yaklaşık 2 saat boyunca trafiğe açık tutuldu.

Kazayı gören mahalle sakinleri ise, gün içerisinde yüzlerce ağır tonajlı kamyon ve tırların kullandığı karayolu üzerindeki köprünün ihtiyacı karşılamadığını ileri sürdüler.

Mahalle sakinleri, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, “Yaklaşık 70 yıl önce Yatağan’ı Kavaklıdere ve Bozdoğan’a bağlamak için kurulan bu köprü, günümüz şartlarında ihtiyacı karşılamamaktadır. Özellikle bölgedeki mermer fabrika ve ocaklarına yük taşıyan kamyon ve tırların kullandığı köprü, miadını doldurdu. İki aracın aynı anda geçmesinin imkansız olduğu bu köprünün bir an önce yeniden düzenlenmesi gerekiyor” dediler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68