Keklik ve tavşan avı sona erdi

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Ali Akalp, keklik ve tavşan avının sona erdiğini bildirdi. Akalp, bu tarihten sonra keklik ve tavşan avlayanlar hakkında cezai işlem yapılacağını kaydetti.

Keklik ve tavşan avı sona erdi
 Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Ali Akalp, 17 Ekim 2015 tarihinde başlayan kum kekliği, kınalı keklik ve çil kekliği ile tavşan avının 3 Ocak 2016 tarihinde sona erdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Akalp, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“17 Ekim 2015 tarihinde başlayan sakarmeke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek, fiyu, çamurcun, Macar ördeği, tepeli patka, kılkuyruk, elmabaş patka, çıkırcın, su çulluğu, kaya güvercini, tahtalı, karatavuk, ördek ardıç ve çulluk avı, 21 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek.

15 Ağustos 2015 tarihininde başlayan yaban domuzu avı, 21 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Yaban domuzu sürek avları için mahalle muhtarlarının, kaymakamlığa müracaat etmesi gerekmektedir.

21 Şubat 2016 tarihinden sonra hiçbir ava izin verilmeyeceğinden müracaat halinde Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneği olarak vatandaşlarımıza ve çiftçilerimize, bu konuda imkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Önümüzdeki günlerde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Av Doğa Koruma Muğla Şubesi, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve derneğimiz iş birliği ile avcılık kursu açacağız. 32 saat üzerinden 8 gün sürecek olan kurslara müracaat etmek isteyenlerin derneğimiz ile temasa geçmesi gerekir.

Vatandaşlarımızdan, bölgemizde popülasyonu zaten azalan keklik ve tavşan avlayanları ve projektör kullananları gördüklerinde yetkili makamları ve derneğimizi bilgilendirmeleri rica ediyoruz.

Kurallara uymayanları, uyaralım. Uymayanları ve uymamak için ısrar edenleri yetkililere bildirmek insanlık görevidir. Unutmayın ki, kurallara uyan avcı, ne hakim görür ne de savcı.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95