banner80

Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrali İçin 6 Teklif

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali için düzenlenen özelleştirme ihalesine 6 teklif geldiğini bildirdi.

Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrali İçin 6 Teklif
 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali için düzenlenen Özelleştirme ihalesine 6 teklif geldiğini bildirdi. Teklif verenler arasında Park Holding, Limak İnşaat, IC İçtaş enerji de bulunuyor.

ÖİB'den yapılan yazılı açıklamada, Özelleştirme kapsam ve programında bulunan; Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait; Kemerköy Termik Santrali ile Kemerköy Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazların, Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait; Yeniköy Termik Santrali, Yeniköy Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ile taşınmazlar, Yeniköy Linyitleri İşletmesi'nin üzerinde bulunduğu taşınmazlar ile Yeniköy Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazların "Satış" yöntemi ile İlgili Maden Ruhsatları ve bu Ruhsatların kapsadığı Maden Sahaları ile Kemerköy İskelesi ve geri sahasında bulunan taşınmazların "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemi ile bir bütün halinde Özelleştirme ihalesine 6 katılımcının başvurduğu bildirildi. 10 Nisan 2014 tarihi saat 17.00'ye kadar önyeterlilik ve teklif için başvuran katılımcıların listesi şöyle:

-Park Holding A.Ş.

-Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.-Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu

- Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.

- Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
madenci
madenci - 7 yıl Önce

gel bakalım gel bakalım sıkıyorsa al bakalım

madenci
madenci - 7 yıl Önce

gel bakalım gel bakalım sıkıyorsa al bakalım

SIRADAKİ HABER

banner68