Kent Konseyi Basın Komisyonu oluşturuldu

Yatağan Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Basın Komisyonu’nun başkan ve üyeleri belirlendi.

Kent Konseyi Basın Komisyonu oluşturuldu
 16 Temmuz 2014 tarihinde göreve gelen Yatağan Kent Konseyi’nin yeni yönetimi bünyesinde, Basın Komisyonu kuruldu. Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan başkanlığında toplanan komisyon üyeleri, komisyon başkanını belirledi.

Arslan’ın başkanlığında toplanan komisyon, Demeç Gazetesi Muhabiri Burak Alper Kuş, köşe yazarları Sakin Koşar, Turgay Mutlu, Pusula48 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cavit Yıldırım ve Muğla Haber Gazetesi Muhabiri Mustafa Aktaş’tan oluştu. Komisyon üyeleri tarafından ortak karara göre, komisyonun başkanlığına Sakin Koşar getirildi.

Toplantı sırasında konuşan ve daha önceki yıllarda kent konseyi başkanlığının, kaymakam ve belediye başkanı tarafından yapılması nedeniyle, konseyinin bu zamana kadar Yatağan’daki işlevini yerine getiremediğini öne süren Arslan, konseyin bir tavsiye kurulu olarak kurulmasına rağmen tavsiyede bulunabilecek konuma gelemediğini söyledi.

Arslan, göreve geldikleri günden beri, konseyin işlevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Çevredeki kent konseylerinin yürütme yönergelerinden faydalanarak, şimdiye kadar yapılmamış olan bir kent konseyi yürütme yönergesi hazırladık. Yönerge, şuanda taslak halinde ve muhtemelen ocak ayı içerisinde yapacağımız genel kurulumuzda yönergeyi okuyup onaya sunacağız” şeklinde konuştu.

Yönergeye göre, bazı meclislerin kurulmasının zorunlu hale geldiğini kaydeden Arslan, bu kapsamda kadın, genç, çocuk ve engelli meclislerinin kurulduğunu söyledi.

Büyükşehir Yasası ile birlikte kapanan beldelerde de örgütlenmelerin de yapıldığını vurgulayan Arslan, Yatağan’da basın komisyonun ihtiyaç olduğunu düşünerek ilçedeki basın mensuplarıyla görüştüğünü söyledi.

Oluşturulacak olan komisyonun, Yatağan sevdalılarının oluşturduğu bir komisyon olacağını söyleyen Arslan, basın komisyonun, halk ile kent konseyi arasında bir köprü vazifesi göreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68