Kent Konseyi, “çay saati”nde bir araya geldi

Yatağan Kent Konseyi, gündemsiz olarak sohbet etmek için “çay saati” düzenledi. Çaya katılanlar, Yatağan’ın daha da yaşanabilir bir yer olabilmesi için fikirlerini paylaştılar.

Kent Konseyi, “çay saati”nde bir araya geldi
 Yatağan Kent Konseyi, Atatürk Kültür Evi’nde bir araya geldi. Gündemsiz olarak sohbet etmek ve Yatağan’ın sorunlarına çözüm üretmek maksadıyla bir araya gelen konsey üyeleri, sohbet ederek fikir alışverişinde bulunma şansı yakaladı.

Toplantıya, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yatağan Kent Konseyi Başkanı Arslan, konsey üyeleri arasındaki görüş alışverişini sıklaştırmak ve daha iç içe olabilmek için çay saati toplantısı düzenlediklerini söyledi.

Herhangi bir gündem maddesiyle toplanmadıklarını ve toplantı sırasında sadece sohbet edeceklerini belirten Arslan, Yatağan’ın gelişmesi için kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile halkın birlikte hareket etmesi gerektiğine dikkati çekerek, “Yatağan’da herkes birbirini seviyor ve sayıyor. Bunu daha da artırmak için böyle toplantılar ihtiyaç duyduğumuzu hissettim. Öncelikle, ilçemizdeki siyasi partilerin başkanlar düzeyindeki kişilerin burada olmasından çok mutluyum. Bugün bir parti Yatağan’ı yönetiyor olabilir, yarın bir başkası gelip yönetecektir. Önemli olan birlikte yaşadığımız yerin, yaşanabilir şekilde konumlandırılması ve geleceğe dönük yatırımların ona göre yapılmasıdır” diye konuştu.

Yaşanılan yerlerde yapılan bir hatanın ancak 40 yıl sonra düzeltilebildiğini savunan Arslan, şunları söyledi:

“Bir şeyler yaparken, doğrusunu ve geleceğe dönük olarak yapabilmektir. Bunun için görüş alışverişi gerekiyor. Eğer yöneticilerimiz bize ‘akıl verme, para ver’ düşüncesiyle hareket ederlerse, yanlış yaparlar. Para her zaman bulunabilir ama görüş ve düşünceyi bir araya getirerek fonksiyonel hale getirmek zordur. Bizim sokaktaki çocuktan bile öğreneceğimiz şeyler vardır. Bu felsefeyle hareket ettiğimiz zaman, doğru şeylere daha iyi yaklaşırız. Buradaki topluluk beni çok mutlu etti. Herkes burada. Yani herkes Yatağan için elinden geleni yapabilmek için hazır. Bütün mesele, bu potansiyelden bir helva yapabilmektir.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68