Kent Konseyi’nden Yatağan’a bilgilendirme

Bodrum Kent Konseyi ve arkasından Muğla Kent Konseyleri Birliği’nin başlattığı köy yürüyüşlerinde önceki durak Yatağan, Şahinler, Bozüyük ve Turgut Beldesi’ydi.

Kent Konseyi’nden Yatağan’a bilgilendirme
 8 Eylül’de Fethiye’den başlayan ve geçtiğimiz Cuma günü Yatağan’la devam eden Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu öncülüğünde ortak bir bildiri yayımlayan tüm Kent Konseyleri, yerel seçimler sonrasında mahalle yasalarına tabi olacak köyleri korumak ve köylüleri “hak arayışında” örgütlendirmek amacıyla harekete geçti.

Yeni yasalarla mahalleye dönüştürülen ve üretim gücü ellerinden alınan köyleri ve köylüleri bilinçlendirmek, hukuksal mücadelenin altyapısını oluşturabilmek amacıyla kamuoyunu aydınlatmak üzere yollara düşen Kent Konseyleri, 25 Eylül tarihine kadar tüm Muğla köy ve beldelerini dolaşacak. Kent Konseyleri'nin yürüyüşü, Milli Mücadelede yörenin ilk milli direniş komitesini kuran Komutan Cavit Aker'in adıyla başlatılmıştı.

Kent Konseyleri, 8-25 Eylül tarihleri arasında Fethiye, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris, Datça, Ula, Muğla, Kavaklıdere, Yatağan ve Milas’taki belde ve köylerde basın toplantıları düzenlerken, bu toplantılarda, köylerle ilgili yaşanacak gelişmelere dikkat çekilerek, Kent Konseyleri çatısı altında oluşturulması planlanan köyler meclisi, üretici ve tüketici birlikleri gibi yapılanmalar gündeme getirildi. Etkinlik, 25 Eylül’de Bodrum’un Çömlekçi Köyü’nde sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68