Kent Konseyi’nin meclis üyeleri belirlendi

Yatağan Kent Konseyi’nin yeni oluşan yönetimiyle birlikte hareket edecek olan Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisi, yürütme kurulu toplantısında belirlendi.

Kent Konseyi’nin meclis üyeleri belirlendi
 Yatağan Belediyesi toplantı salonunda yapılan seçimlere, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yatağan Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, yaptığı açılış konuşmasında, kent konseylerinin kuruluş amacını, çalışma koşullarını ayrıntılı olarak anlattı. Arslan, “Yaptırım gücümüz yok, ancak aldığımız kararları ilgili kurumlara bildiriyoruz.  Özellikle Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclislerini kurmak zorundayız. Bizim seçeceğimiz 3’er kişilik komisyonlar alt komisyon oluşturabilir” dedi.

Toplantıda bazı vatandaşlar, Yatağan Belediye Başkanı Işık’a İnönü Bulvarı ve sokak ile mahalle arasındaki yollar hakkında sorular yöneltti. Bunun üzerine Işık, İnönü Bulvarı’nın tasarrufunun Karayolları’nda olduğunu, Karayolları’na birçok girişimde bulunduklarını fakat sonuç alamadıklarını söyledi. Işık, ayrıca ilçenin neredeyse tamamına yakını bozuk olan yollarla ilgili olarak ise, doğalgaz ve diğer altyapı işlemlerinin tamamlanmasıyla, yolların sağlıklaştırılması ile ilgili çalışmalara hız vereceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisi şu isimlerden oluştu:

Kadın Meclisine: Suna Arslan, Sevgi Karataş, Sevinç Eken.

Genç Meclisine: Serhat Çetinkaya, Yunus Salı, Zeliha Gözde Sökmen.

Engelli Meclisine: Batuhan Bozdağlıoğlu, Ethem Özdemir, Ahmet Aylak.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96