Kent Konseyleri Aktif Rol Üstleniyor

Kent Konseyleri Aktif Rol Üstleniyor

Kent Konseyleri Aktif Rol Üstleniyor

Muğla Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Naki Bulut, Muğla Kent Konseyleri Birliği Genel Sekreteri Deniz Kader Åžarlak ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ile birlikte Yatağan Kaymakamı ve Kent Konseyi Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven'i makamında ziyaret ettiler.

Muğla Merkez, ilçeler ve beldelerde yapılması gereken çalışmaları tespit ederek tavsiye kararları alan Muğla Kent Konseyi üyeleri, cuma günü, aynı zamanda Yatağan Kent Konseyi Başkanı olan Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'i makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, geçtiğimiz cuma günü, makamında Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Naki Bulut, Muğla Kent Konseyleri Birliği Genel Sekreteri-Fethiye Kadın Meclisi Başkanı Deniz Kader Åžarlak ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu'nu makamında konuk etti.

Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Dr. Naki Bulut, ziyaretin amacı hakkında yaptığı açıklamada; “bilindiği üzere Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Kent Konseyi Başkanı. Son günlerde yaptığımız ziyaretlerle konsey üyeleri arasından fikir alışverişi yapıyoruz. Amacımız; hem Sayın Hasan Tanrıseven'in görüşlerini almak hem de Yatağan Kent Konseyi tarafından yapılan çalışmalar hakkında fikir sahibi olmak. Åžu andaki ilk hedefimiz Muğla'nın büyük şehir olmasında önemli rol alıp katkıda bulunmaktır. Bunun için Yatağan'ın da desteğine ihtiyacımız var. Kent Konseyi olmayan ilçelerimizde kent konseylerin kurulmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“VERİLEN HER GÖREVE HAZIRIM”

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise; “Muğla Kent Konseyi üyelerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Konseye her türlü desteği vermeye hazırız. Yatağan Kent Konseyi olarak Yatağan Jeopark, Kutsal Yol ve Kültür Yolu gibi projelere elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Åžu an kesin olan bir şey varsa 2014 seçimlerinde Muğla'nın büyükşehir olacak olması. Bu süreçte de Kent Konseyi olarak bizlere düşen görevler neler ise sürece destek vereceğiz. Bana düşen ve verilen her görev yerine getirmeye hazırım” dedi.

Ayrıca görüşmede Kent Konseyleri adına 3 ayda bir genel kurul yapılması kararı alındığına ve konseyler arasındaki diyalogun artırılması için gereken girişimlerde bulunulacağına vurgu yapıldı.

GAZETEMİZİ DE ZİYARET ETTİLER

Muğla Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Naki Bulut, Muğla Kent Konseyleri Birliği Genel Sekreteri Deniz Kader Åžarlak ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, daha sonra gazetemizi ziyaret ederek Demeç ve Yatağan gazeteleri İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ile bir süre sohbet etti. Gazeteyi gezerek iş yerini çok beğendiklerini belirten konsey üyeleri, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyoruz” dediler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68