KENYA ve SOMALİ'DE YAÅžANAN AÇLIÄžI GÖRÜNTÜLEDİ

KENYA ve SOMALİ'DE YAÅžANAN AÇLIÄžI GÖRÜNTÜLEDİ

KENYA ve SOMALİ'DE YAÅžANAN AÇLIÄžI GÖRÜNTÜLEDİ

İstanbul'dan 9 gün önce yola çıkan ve açlıkla boğuşan ülkelerden Kenya'nın Başkenti Nairobi'ye ulaşan Kenan Gürbüz, Kenya sınırında bulunan ve yaklaşık 600 bin kişinin yaşadığı öğrenilen "Dadaab Mülteci Kampı"na girdi. Kamptaki yaşamı ve yardım çalışmalarını görüntüledi.

 Anadolu Ajansı Muğla Büro Müdürü Kenan Gürbüz, 9 gün boyunca, haber ve görüntüleriyle Somali ve Kenya'da yaşanan "açlığın sesini" yerinden duyurdu

İstanbul'dan 9 gün önce yola çıkan ve açlıkla boğuşan ülkelerden Kenya'nın Başkenti Nairobi'ye ulaşan Gürbüz, Kenya sınırında bulunan ve yaklaşık 600 bin kişinin yaşadığı öğrenilen "Dadaab Mülteci Kampını"na girdi ve kamptaki yaşamı ve yardım çalışmalarını görüntüledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Murat Kavaktan'ın eşlik ettiği Gürbüz ve 23 Türk gazeteci, bölgede yaşayan insanların kuraklık ve açlığa karşı verdikleri mücadeleyi ve bölgeye Türkiye'den yapılan yardımları görüntüleme fırsatı buldular.

Bölgede yaşanan açlığı yerinde görüntüleyen Gürbüz, özellikle çocukların verdiği yaşam mücadelesi ve kamplarda yaşanan insanlık dramının, kendisini çok düşündürdüğünü ve etkilediğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68