banner80

Kıbrıs İlkokulu 4 günlük İstanbul gezisinden döndü

Kıbrıs İlkokulu, öğrenci, öğretmen ve velilerden katılımın da olduğu geziyle, İstanbul’daki tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.

Kıbrıs İlkokulu 4 günlük İstanbul gezisinden döndü
 16-19 Mayıs tarihlerinde 2 gece İstanbul’da geçen gezi, Kıbrıs İlkokulu Öğretmeni İsmail Karaoğlan öncülüğünde gerçekleştirildi. Geziye, öğrencilerin yanı sıra Yatağan’dan öğretmenler, veliler ve vatandaşlar da katıldı.

Geziye katılanlar, 2 gün boyunca Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, MiniaTürk, Adalar, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı (Atatürk’ün odası), 3. Ahmet Çeşmesi, Marmaray, Çınaraltı Kahvesi, Kız Kulesi, Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Burmalı Sütun, Yılanlı Sütun, F. Sultan ve Boğaziçi köprüleri, Pier Loti gibi tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Gezi ekibi, ayrıca gezi sırasında teleferik ve 1 buçuk saatlik boğaz turuna katıldılar.

19 Mayıs gecesi Yatağan’a dönen gezi ekibi, İstanbul’un eşsiz güzelliklere sahip olduğunu, tarihi ve turistik zenginliklerin muhakkak görülmesi gerektiği konusunda görüş bildirdiler.

Geziyi düzenleyen İsmail Karaoğlan, geziye katılan ve güzel bir dayanışma ve uyum sergileyen katılımcılara teşekkür etti.

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68