banner80

Kıbrıs İlkokulu Eli Boş Dönmedi

Yatağan Kıbrıs İlkokulu, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasından 4 kupa, 17 madalyayla döndü.

Kıbrıs İlkokulu Eli Boş Dönmedi
 Her yıl 21-26 Mart tarihlerinde kutlanan Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nün sponsorluğunda Muğla’da satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Kıbrıs İlkokulu 32 öğrenciyle katıldı. Turnuva sonunda dağıtılan dokuz kupanın dördünü almayı başaran Kıbrıs İlkokulu, ayrıca 17 madalya kazandı. Turnuva sonunda 10 yaş grubunda Sıla Demirbaş birinci, Deniz Karaçam ikinci, Yelda Yufkacı üçüncü olarak okullarına kupa kazandırdılar. 9 yaş grubunda Görkem Kaçıkan da üçüncülük kupası kazandı. Kupa alan öğrenciler 25 Mart Salı günü Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nün ağaç dikme etkinliğine katıldılar. Her bir öğrenci adına ağaç dikildi.

Okul Müdürü S. Selma Bilgitekin, turnuvada başarı gösteren öğrencileri kutlarken diğer öğrencilerin üzülmemesi gerektiğini, diğer turnuvalarda bu şansı yakalayabileceklerine vurgu yaptı.

Antrenör İsmail Karaoğlan ise amaçlarının hiçbir bir turnuvayı kaçırmayarak katıldıkları tüm turnuvalarda zirveye oynamak olduğunu belirtti. Başarılarının tesadüf olmadığını, satranç milli takımına öğrenci kazandırdıklarını ve bu yolda turnuvalara katılmanın önemli olduğunu söyleyen Karaoğlan, turnuvada başarılı olan öğrencileri kutladı. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68