Kıbrıs İlkokulu’nda gerçeğini aratmayan tatbikat

Yatağan ilçesindeki Kıbrıs İlkokulu’nda Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamına yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Kıbrıs İlkokulu’nda gerçeğini aratmayan tatbikat

Kıbrıs İlkokulu’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinin katılımıyla yangın ve kurtarma tatbikatı düzenlendi.

Senaryo gereği, öğrencilerin derste olduğu sırada okulda yangın çıktı. İhbar verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sınıflarda mahsur kalan iki öğrenciyi kurtardı. Ekiplerin yangına suyla müdahale etmesiyle kısa sürede söndürülen yangının ardından soğutma çalışması gerçekleştirildi.

Programda konuşan okulun Sivil Savunma Kolu Öğretmeni Hakkı Bilgin, “Sivil savunma, savaşlarda ve doğal afetlerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çok önemlidir. Ülkemiz bir doğal afet ülkesidir. Deprem, sel, toprak kayması ve yangın doğal afettir. Doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Etkinlikte, itfaiye ekipleri uygulamalı olarak yangına müdahale eğitimi verdi.

Programa, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, Okul Müdürü Mehmet Nuri Özler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68