banner80

Kıbrıs İ.O. Satrançta Zafere Doymuyor

Kıbrıs İlkokulu, 26-27 Nisan tarihlerinde Muğla’da düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Kıbrıs İ.O. Satrançta Zafere Doymuyor
 26-27 Nisan tarihlerinde Muğla’da düzenlenen satranç turnuvasına Kıbrıs İlkokulu adına katılan 30 öğrenci, madalyalar kazanarak okullarını başarıyla temsil etti. Turnuva sonunda Görkem Kaçıkan son maçını kaybedince 2.’lik kupasını kaçırdı ve madalya kazandı. Ege Türker Güneş, Ezra Mine Kavuran ve Yiğit Hızlan averajla 3.’lük kupasını kaçırınca madalya ile yetindiler. Ayrıca Yelda Yufkacı, Umutcan Demir de ilk ona girerek madalya kazandılar. Turnuvada başarı elde eden öğrencilere hediyeler veren okul yönetimi, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Satranç Antrenörü İsmail Karaoğlan 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı süresince satranç turnuvalarına katılıp başarı sağlayan veya sağlayamayan tüm öğrencileri tebrik etti. Karaoğlan ayrıca okul yönetimine ve öğrenci velilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen turnuvaya Kıbrıs İlkokulu adına katılan öğrencilerin 30 adet madalyayla dönmesi okulda büyük bir sevince sebep oldu.

Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin satrançta okul olarak yine marka olduklarını gösterdiklerini ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Başarılarının tesadüf olmadığını, ekip olarak çalışmanın karşılığını aldıklarını söyleyen Bilgitekin, öğretmen, veli, hizmetli ve öğrencilerine teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68