Kılıçdaroğlu Deve Güreşi İzleyip Kasket Taktı

Kılıçdaroğlu Deve Güreşi İzleyip Kasket Taktı

Kılıçdaroğlu Deve Güreşi İzleyip Kasket Taktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz pazar Milas'ta düzenlenen deve güreşlerini izledi. Alanda bulunan yaklaşık 20 bin kişinin alkışlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, Yörük kültürünün yaşatılması gerektiğini söyledi.

Milas'ta geleneksel olarak her yıl düzenlenen deve güreşleri bu yıl Muğla Süper Amatör Küme'de mücadele eden Yeni Milasspor takımı yararına gerçekleştirildi. Geçtiğimiz pazar günü Milas Arena Sahası'nda Antalya, Çanakkale, Balıkesir, Denizli, Aydın ve Muğla illerinden 150 devenin katılımıyla gerçekleştirilen güreşleri yaklaşık 20 bin kişi izledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinden Gürsel Tekin ve Gökhan Günaydın ile CHP Muğla Milletvekilleri Tolga Çandar ve Prof. Dr. Nurettin Demir de saat 15.00 sıralarında ilçeye gelerek güreşleri izlediler.

Güreş alanına gelen Kılıçdaroğlu ve beraberinde bulunanlar davul zurna eşliğinde karşılandılar. Halkı selamladıktan sonra kendisine ayrılan bölümde bir süre güreşleri izleyen Kılıçdaroğlu'na Yeni Milasspor yöneticileri tarafından takım atkısı, CHP'li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından ise üzerinde Kemal Kılıçdaroğlu yazılı poşu ve 8 köşe kasket hediye edildi.

Kılıçdaroğlu, Milas'tan Çetinhan ve Söke'den Savanora adlı develerin güreşlerini izledikten sonra sahaya inerek deve sahipleri Dursun Çetin ve Kemal Yavaş'a ödüllerini verdi.

Ödül töreninin ardından kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “kabul ederseniz Kemal Kılıçdaroğlu da Yörük kültürünün bir parçası olmak istiyor. Sizinle gurur duyuyoruz. Siz kültürünüzü yaşatın, biz de ona katkıda bulunalım” dedi.

Yaptığı konuşmanın ardından tekrar alkışlar arasında yerine geçen Kılıçdaroğlu, kendisine hediye edilen 8 köşe kasketle bu kez halkı selamladı.

Kılıçdaroğlu ve berabe-rinde bulunan partililer daha sonra Bodrum'a hareket ettiler.

YATAÄžAN'DAN DA 500 KİÅžİ KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılamak ve güreşlere iştirak etmek için, ilçemizden CHP İlçe Başkanlığı önünden araç kaldırıldı.  İlçemizden İlçe Başkanı, İl Genel Meclis üyeleri, belediye başkanları, parti yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri başta olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılamak ve güreşlere iştirak etmek için 500 kişilik grup Pazar günü sabahı Milas'a hareket etti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68