Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya CHP’den sert tepki

CHP Yatağan Başkanı Kamil Genek, son günlerde yaşanan, bütün ülkeyi yasa boğan terör olayları ve şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan sert bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya CHP’den sert tepki
 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yatağan Başkanı Kamil Genek, son günlerde yaşanan terör olayları ve şehit cenazesinde partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.

Yaşanan olaylara tepki gösteren Genek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz son günlerde doğusundan batısına yaşanan terör olaylarında birçok vatan evladını ve vatandaşını kaybetti. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra birçok şehrimizde terör olayları yaşanmış şehirler yaşanamaz hale gelmiştir. Açılım adı altında verilen tavizlerle şehirlerimiz terör yuvası haline getirilmiş, devleti yönetenler bu duruma seyirci kalmıştır. 7 Hazirandan itibaren kaybettiğimiz evlatlarımızın sayısı ne yazık ki 540’dır. Terörü besleyenleri ve terörden nemalananları şiddetle kınıyorum.

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında şehit olan polislerimizin cenazesinde Başbakan ve bakanların da binlerce koruma ile geldiği cenazede bir kendini bilmez, bir provokatör ki birilerinin beslemesi şahıs önce sözlü olarak daha sonra da o kadar koruma ordusunun arasından tüm uyarılara rağmen Genel Başkanı’mızın yanına kadar gelerek mermi atmış, her yere binlerce koruma ordusu ile giden başbakan ve bakanların korumaları bu olanları seyretmiştir.

Öncelikle cenazede, bu vatan için canını feda eden şehitlerimizin cenazesinde hiçbir siyasi olayların, tepkilerin yaşanmaması gerekir. Her şeyi siyasete malzeme yapan anlayışların ülkemizi getirdiği durum budur.

Terör örgütü yöneticileri ile açılım sürecinde aynı masada oturanların, hakim ve savcıları sınıra terör örgütü yöneticilerini aklamaya gönderenlerin, akil adamlar ekibi kurarak vatandaşlarımızı kandıranların, oyları düşünce terör olaylarını körükleyenlerin balkon konuşmalarıyla alkışlatıldığı ülkemizde birlik ve beraberliğimiz için mücadele edenlerin, Yurtta Barış Dünyada Barış sözüyle yola çıkanların, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayanların, millete dobra dobra gerçekleri söyleyenlerin, mal varlığının hesabını verebilenlerin, işçi hakları ve emek için mücadele edenlerin yuhalanması normaldir. Çünkü sahte delillerle Ergenekon, Balyoz kumpasıyla ülkenin Genel Kurmay Başkanı’nı tutuklatmış çarpık düzen ve daha sonra kandırıldık diye açıklama yapan zihniyet hala devam etmekte, milletimizin gözünün içine baka baka vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmektedir. Suudi kralı öldüğünde ülkemizde yas ilan ederek gözyaşı dökenler bunca şehide rağmen ülkemizde yas ilan etmemiş, düğün ve derneklerine de devam etmiştir.

Genel Başkanı’mıza yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, doğru bildiği yoldan şaşmadan, ülkemizin birliği, beraberliği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren Genel Başkanı’mızın her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Ülkemizin birliği için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Milletimize baş sağlığı diliyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95