Kılıçlar kınından çıktı!

Yatağan’da yapılan AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda İl Başkanı Nihat Öztürk’ kendisi hakkında yaptığı açıklamaları, sert bir dille eleştiren Kavaklıdere Belediye eski Başkanı Nuray Bozyer, “Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye” dedi.

Kılıçlar kınından çıktı!
 Yatağan’da yapılan toplantıda İl Başkanı Nihat Öztürk’ün “Kavaklıdere Belediye eski Başkanı Nuray Bozyer gibi aday gösterilmeyince gidip CHP’ye MHP’ye oy istemeyin, elinizi taşın altına koyun, kıvırtmayın” sözlerine Nuray Bozyer’den cevap geldi.
Şuanda da özgür ve bağımsız bir vatandaş olduğunu söyleyen Nuray Bozyer “AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Yatağan İlçe Divan Toplantısı’nda şahsıma kastederek ‘Kavaklıdere Belediye eski Başkanı Nuray Bozyer gibi aday gösterilmeyince, CHP-MHP’ye oy istemeyin, kıvırtmayın’ sözüne cevap vermek bile istemezdim. Mevlana’nın sözü ile ‘Suskunluğum asaletimdendir, her lafa verecek cevabım var, lakin bir lafa bakarım laf mı diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye.’ Fakat kamuoyunun doğruları bilmesi için cevap veriyorum” şeklinde konuştu.
Nihat Öztürk’e “Kıvırma sözüne en çok yakışanın kendinizin olduğunu unutmayın” şeklinde seslenen Bozyer, “Tavşan kaç tazı tut misali, aday adaylığı sürecindeki yalanlarını, kıvırmalarını çok duydum, yaşadım” dedi.
Bozyer, Nihat Öztürk’ün yaptığını iddia ettiği konuları ise madde madde açıkladı.
“Mehmet Demir, AK Parti göstermezse başka yerden de aday olurum dedi”
“Menteşe Belediyesi’ne geldin, yanında Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Bey ile Kavaklıdere’nin Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, İlçe Başkanı ile toplantı yapıp kimlerin aday olduğunu sordun. Şahsım, partim aday gösterirse aday adayıyım, diğer aday arkadaşların aynı prensipte olmak koşuluyla partimiz kimi aday gösterirse arkasında durulma şartı ile söz verdim. İsa Gün ‘Aday adayıyım’, Mehmet Demir, ‘Ben adayım, aday belirleme kurallarını öğrenmek istiyorum. AK Parti göstermezse başka yerden de aday olurum’ dedi. Toplantı sonunda yolculuk esnasında, ‘Mehmet bitti, İsa olmaz, senin çalışmaların meydanda rahat ol’ diyip gittiniz.”
“Bizi sormadınız”
“Kavaklıdere İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’ndan sonra İsa Gün’ün İlçe Başkanlığı’ndan istifa edip İlçe Başkanı’nın kim olacağı konusunda İsa Gün, Murat Burhan,  Mehmet Demir, Mesut Karataş ve şahsınız Marmaris’te toplanıp, hem ilçe başkanlığını, hem de belediye başkan adaylığını görüştünüz. ‘İlçe Belediye Başkanı Nuray Bozyer ve İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Karabıyık ile Mehmet Çetinkaya nerede?’ diye sormadınız.”
“Mehmet kaçmasın diye böyle davranıyorum diyip hep yalan söyledin”
“3-16 Aralık 2013’te Başbakan’ın İzmir mitinginde Ege Bölgesi adaylarını açıklayacağı söylentisi ile Mehmet Demir İzmir’e gidip, tedbir amaçlı 16 Aralık’ta İzmir 26. Noter’den istifasını verip, başka partiden aday olmak için yasal zeminini hazırladı. Ben bunu kınamıyorum, Sayın Mehmet Demir zaten sizin yüzünüze en başta söyledi. Bunlara rağmen sabrettim, sizinle her görüşmemizde ‘Rahat ol, ben Mehmet kaçmasın diye böyle davranıyorum’ diyip hep yalan söyledin, kıvırttın.”
“Onurluca çekildim”
Senin ve Kavaklıdere’de bazı kişilerin kıvırtmasını, halk çok iyi biliyor. Sizler Nuray Bozyer’in şahsi becerilerinden korkup, ileride ayak bağı olur, bize de rakip olur diye benim bu sahneden çekilmem adına mevcut ilçe başkanı, iki belediye başkanı, siz il başkanı ve iki milletvekili olarak benim aday olmamı istemediniz. Bilmediğiniz gerçek ise şahsımın memleketine hizmet etmekten başka genelde ve yerelde siyasi ihtirasımın olmadığını, ölümlü dünyada makam ve mevkilerin geçici olduğunu, siyasetin perde arkasında oynanan oyunlara, senaryolara itibar etmediğimi, sizler her şeyi mubah görüp bütün kanaatlerinizi benim olmamam adına Ankara’ya bildirdiğinizi teyit ettim ve onurluca çekildim.”
AK Parti’nin geçmiş dönemlerde Muğla’da elde ettiği başarılardan bahseden Bozyer, Nihat Öztürk’ü kastederek “Bu gibi yöneticilerle o başarıları çok arayacaklar” dedi.
 “Şükürler olsun ben dimdik ayaktayım. Alnım açık, yaptıklarımla ve eserlerimle gurur duyuyorum” ifadesinde bulunan Bozyer, şöyle konuştu:
“Sen işine bak”
“Ben kıvırmadım, sizlerin bu ayak oyunlarına oyuncak olamazdım. Erdemlice aday açıklanmadan 13 Ocak’ta Mehmet Demir’in paralel muhabbetinden soru işaretleri ile sıkıntılı olduğu dönemde, hem adaylıktan hem partiden istifa ederek meydanı sizlere bıraktım. AK Parti’nin kurucu genel başkan yardımcısı, bakanlar, milletvekili, il başkanı ve benzeri kademelerde görev yapmış ve ayrılmış kişiler gibi kendime uygun bulduğum parti ve kişiye oy istemek ve vermek kadar daha doğal bir şey olur mu? Nihat Öztürk, sen ve diğer yetkililer vicdan azabı çekiyorsunuz. Yaptığınızın yanlış olduğunun farkındasınız. Sizler kul hakkı yediniz, bu dünyada olmazsa öbür dünyada bunun hesabını vereceksiniz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Rabbim yarına bırakır ama yanınıza bırakmaz. AK Parti sizin gibi mavi boncuk dağıtan kişilerle yönetildiği sürece Muğla’daki 2004 yılında yaşanan başarıyı daha çok arar. Bundan böyle benim ismimi telaffuz etme, sen işine bak, benim seninle işim yok. il Başkanı olduğunda ‘Ben milletvekili aday değilim, sadece davam için buradayım’ demiştin, duyduğum kadarıyla da 2015 yılında milletvekili adayı olacağınız konuşulmakta. Bunun adı ne oluyor? Kıvırma mı? 10 yıl boyunca AK Parti camiasında bulunduğum sürede ilçeme kazandırdığımız eserlerde şahsıma yardımcı olan yetkililere ve AK Parti’ye sözüm yok. Benim sözüm eldeki parmak sayısını geçmeyen kişilere.”
“Kişilerle uğraşmak aciz insanların işidir”
Bozyer, halkın küçük uğraşlarla değil de bölgenin sorunlarıyla ilgilenilmesini istediğini belirterek “Tercihinizi yaptınız, halk size oy verdi. Laf üreteceğinize hizmet üretin. Yatağan’a Kavaklıdere’ye geldiğinizde Nuray Bozyer’i eleştireceğinize, Yatağan Hastanesi, TKİ ve YEAŞ’ın özelleştirilmesi gerekçesi, doğal gaz, TOKİ ve benzeri hizmetlerin hakkında konuşun. Halk sizden bunları bekliyor. Kişilerle uğraşmak aciz insanların işidir. Kamuoyuna saygılarımla duyuruyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68