KIRDES’ten 4 mahalleye parke taşı, 7 mahalleye düğün yeri

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İçişleri Bakanlığının Kırsal Altyapıya Destek Projesi (KIRDES) kapsamında Muğla Valiliği tarafından Yatağan ilçesinde yapılan ve yapılacak çalışmaları yerinde inceledi.

KIRDES’ten 4 mahalleye parke taşı, 7 mahalleye düğün yeri
 İçişleri Bakanlığının Kırsal Altyapıya Destek Projesi (KIRDES) kapsamında Muğla Valiliği tarafından Yatağan ilçesine bağlı Bağyaka, Çamlıca, Mesken ve Çukuröz mahallelerinde yapılan 13 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme işlemlerinde sona gelinirken, Bağyaka, Bahçeyaka, Çamlıca, Çukuröz, Kırıkköy, Yeşilköy ve Yukarıyayla mahallelerine düğün yeri yapılması için de çalışmalar sürüyor.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, çalışmaların yapıldığı yerleri gezerek incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Kaymakam Çiçek, “Büyükşehir Yasası’ndan sonra köylerin alt yapısı ile alakalı bütünüyle hizmetler büyükşehir belediyelerine ve ilçe belediyelerine verildi. Daha önce var olan il özel idareleri ve köylere hizmetler birimi kapandı. Dolayısıyla valilik ve kaymakamlıkların Büyükşehir Yasası’nda sonra ilçelerin alt yapısı, üst yapısı ile alakalı görev ve sorumlulukları sona ermişti. Geçtiğimiz seneden itibaren başlayan bir KIRDES uygulaması var. KIRDES kısalın desteklenmesi KÖYDES’in şimdiki hali” dedi.

Parke taşı döşeme işlemlerinin tamamlandığını, düğün yerlerinin ise 2018 yılı içerisinde tamamlanacağının altını çizen Çiçek, şöyle konuştu:

“Sadece Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin değil aynı zamanda valiliğimizin de bu konuda altyapı yatırımları söz konusu oluyor. Ziyaret etmiş olduğumuz mahallelerde yapılan işleri denetlemiş olduk. İşin kalitesine de düğün salonunun yapılacağı yeri de incelemiş olduk. Bu anlamda Yatağan’a KIRDES kapsamında planlanan yatırımları getirme noktasında AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve yönetimlerine, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu KIRDES çalışmaları daha da kapsamlı daha da geniş bir şekilde devam edecek. Biz de kaymakamlık olarak bu çalışmaların takipçisi olacağız.”

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, Yatağanlıların talep ve ihtiyaçlarını yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi.

KIRDES projesi kapsamında Yatağan’ın 4 mahallesine parke taşı döşendiğini, 7 mahallesine ise düğün yeri yapılacağını hatırlatan Tekin, “Mahallelerimizde ihtiyaç olan parke taşı ve çok amaçlı düğün yerlerinin yapılması için çalışmalarımız sürüyor. Öncelikle acil olan mahallelerimizin ihtiyaçları, valimiz, kaymakamımız, milletvekillerimiz ve il başkanımızın girişimleriyle Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihale edilip yapılmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah daha fazla daha çok yere yatırım yapılmasına vesile oluruz” diye konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47