“Kirlilik yok, çay ocağı kapatılması normal”

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında son kez toplanan İlçe İnsan Hakları Komisyonu son toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıya Hastaneye Ramazan Ayarı haberi ile gündeme gelen çay ocağının kapatılması ve ilçede yaşanan hava kirliliğine rağmen ölçüm sonuçlarının sıfır değer olarak açıklanması damgasını vurdu.

“Kirlilik yok, çay ocağı kapatılması normal”
 Kaymakam Hasan Tanrıseven başkanlığında toplanan İlçe İnsan hakları Komisyonunda geçtiğimiz ay gerçekleştirilen toplantıda ele alınan kararların ve yapılan araştırmaların değerlendirmeleri yapılırken, bu ayki toplantıya herhangi bir şikâyet ve araştırma konusunun gelmediği öğrenildi.

Geçtiğimiz ay değerlendirilen ve bu ayki son toplantıda masaya yatırılan konular arasında, Baro temsilciliğinin talepleri yer alırken en çok dikkat çeken konular, Ramazan ayında Yatağan Devlet h-Hastanesi’ndeki çay ocağının başhekim talimatıyla kapatılması ve santral kaynaklı hava kirliliği nedeniyle yapılan şikayetler sonrası yapılan araştırmalarda kirlilik ölçüm değerlerinin sıfır olarak gösterilmesi oldu.

Hastanedeki çay ocağının ramazan nedeniyle oruçlu çalışanlar tarafından gelen talep ve ocak personelinin yıllık izin talebi üzerine kapatıldığı öğrenilirken, basına yansıyan beyanatlarla aradaki çelişkili ifadeler gözden kaçmadı. Öte yandan ilçede gözle görülür seviyede yaşanan kirliliğin, her nedense Bakanlığın ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürülüğü’nün ölçüm cihazlarında sıfır gösteren belgelerle cevaplanmış olması da kafalarda soru işaretleri uyandırdı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2013, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68