KIRSAL MAHALLE KARARI OY ÇOKLUĞUYLA REDDEDİLDİ

Yatağan Belediye Meclisi Toplantısında oy birliğiyle alınan Turgut, Yeşilbağcılar, Bozüyük, Bozarmut, Bencik ve Madenler mahallelerinin kırsal mahalle olarak kabul edilmesi kararı, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında oy çokluğuyla reddedildi.

KIRSAL MAHALLE KARARI OY ÇOKLUĞUYLA REDDEDİLDİ

Yatağan Belediye Meclisi’nin, Turgut, Yeşilbağcılar, Bozüyük, Bozarmut, Bencik ve Madenler mahallelerinde, tarım ve hayvancılığın korunması amacıyla vatandaşların, gelir vergisi ve emlak vergisi ile su faturalarında indirime gidilmesi için aldığı kırsal mahalle kararı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün de katıldığı toplantıda, Yatağan Belediye Meclisi’nin AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Partili üyelerince oy birliğiyle aldığı karar, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda reddedildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz şunları söyledi:

“Turgut, Yeşilbağcılar, Bozüyük, Bozarmut, Bencik ve Madenler mahallelerimizle birlikte toplam 44 mahallenin, Yatağan Belediye Meclisi’nde kırsal mahalle olarak kabul edilmesi yönündeki Komisyon Kararı, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edilirken, bugün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, oy çokluğuyla reddedilmiştir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin almış olduğu bu karar ile tarım ve hayvancılığın korunması amacıyla Kırsal Mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki vatandaşların, Gelir Vergisi ve Emlak Vergisi ile Su Faturalarında indirime gidilmesinin de önüne geçilirken, Turgutlu hemşerilerimizin, mağduriyetlerini dile getirmek ve yasal hakları olan Meclis Toplantısı’nı takip etme istekleri, engellenmiştir. Bundan sonraki süreçte, Yatağan Belediye Başkanlığı olarak, Turgut, Yeşilbağcılar, Bozüyük, Bozarmut, Bencik ve Madenler mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın haklarını korumak ve haklarını aramak için her türlü hukuki mücadele verilecektir.”

“NEREDE HAK, HUKUK, ADALET?”

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katılmak için Yatağan’ın Turgut Mahallesi’nden gelen vatandaşlardan Kazım Erol toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “11.11.2021 Günü Muğla Büyükşehir Belediye Meclisindeki Kırsal Mahalle oylamasına Turgut’tan katılmak isteyen vatandaşlar alınmamış, halkın karşısına özel güvenlikçiler ve zabıta dikilmiştir. Halkın oyu ile seçilen Muğla Büyükşehir Belediye başkanı kadın arkadaşımızla siyasi üsluba uymayacak konuşma yaparak halkı terslemeye kalkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu nerde halkçı parti? Nerde hak, hukuk, adalet?” dedi.

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68