KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kütüphane Haftası kutlamaları çerçevesinde Yatağan Belediyesi tarafından Yatağan Halk Kütüphanesi’ne kayıtlı olan en çok kitap okuyanlara ödülleri verildi. Ödül alan 30 kişi arasında sadece 2 erkek öğrenci yer aldı.

KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
 30 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında kutlanan 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan’da en çok kitap okuyanlara ödül verildi. Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’ne kayıtlı olanlar arasından en çok kitap okuyanlara hediyeleri, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve başkan yardımcıları tarafından verildi. Hediye verilen 30 kişi arasında sadece 2 erkek öğrenci yer alması dikkat çekti.

Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen ödül törenine Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve belediye başkan yardımcılarının yanı sıra ödül alacak olan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, kütüphanelerin, bir kamu veya özel kurum tarafından ya da bireysel olarak kurulan ve desteklenen, belli bir sisteme göre düzenlenen bilgi, araştırma, kaynak ve hizmetlerin toplandığı, okuyucu ve araştırmacıların istifadesine sunulan yerler olduğunu ifade etti.

Işık, yaptığı konuşmada, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkartmak, ders almak, düşünmek, zekayı terbiye etmektir’ sözleri ile kültürümüzün hayatımızdaki önemini vurgulamıştır. Bugün burada ödül verecek olduğumuz 30 kişi arasında sadece 2 erkek öğrencimiz yer alıyor. Görüyoruz ki kadınlarımız, kızlarımız erkeklere oranla daha fazla kitap okuyorlar. Aynı okuma seviyesini erkeklerden de bekliyoruz. Okudukları için burada bulunan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

1 Ocak 2010 – 1 Nisan 2015 tarih aralığını kapsayan ödül töreninde ilk üçe giren Özlem Kocataş, Beyza Önder ve Aylin Cura’ya ödülleri Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından verildi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68