Kızılay Bugün Kan Bağışı Kabul Edecek

‘Ulusal Güvenlik Kan Temini’ kampanyası kapsamında Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi’nden bugün (Çarşamba) Yatağan’a gelecek olan ekip Kızılay kan bağış tırında 15.30 – 22.30 saatleri arasında kan bağışı kabul edecek.

Kızılay Bugün Kan Bağışı Kabul Edecek
 Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi’nden gelecek olan ekip tarafından Kızılay Kan Bağış Tırı ile bugün Yatağan Garajı’nda 15.30 – 22.30 saatleri arasında kan bağışı kabul edecek. Kızılay Yatağan Şube Başkanı Yasin Çakır tüm Yatağanlılar’ı kan bağışına davet etti.

Kızılay Yatağan Şube Başkanı Yasin Çakır; “Türk Kızılayı olarak Muğla ili ve ilçelerinde “Gönüllü, sürekli ve bilinçli kan bağışçıları kazanmak, güvenli kan/kan bileşenleri üretmek, toplumumuzda gönüllü kan bağışının sosyal sorumluluk ve bir insanlık görevi olduğu bilincini oluşturmak adına toplumun her kesiminde yaygınlaştırmaya çalıştığımız kan bağış kampanyaları bugün 15.30 ile 22.30 saatleri arasında Yatağan garajında gerçekleşecek.

Özel olarak dizayn edilen kampanya için tasarlanılan Kızılay Tır’ında kan alımı ve saklanması için gerekli olan her türlü ekipman hazır bulunuyor ve aynı anda 6 kişi kan bağışı yapabiliyor.

Yatağan ilçe hastanelerinin kan ihtiyacını karşılamak ve kan bağışının önemini anlatmak için gerçekleştirilen proje kapsamında Yatağan ilçemizde Kızılay Kan Bağışı Tırında kan bağışı yapılabilecek.

Gerçekleştirilecek kampanyada, çok sayıda Gönüllü Kan Bağışçısına ulaşılması hedefleniyor.  Bu süre içinde toplanan kanlar, ihtiyacı olan binlerce kişiye umut ışığı olacak.

Yatağan’da bugün 15.30 ile 22.30 saatleri arasında sürecek olan kan bağışı kampanyasına tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68